České školky jsou skvělé. Škoda, že ne pro všechny | Supermámy

České školky jsou skvělé. Škoda, že ne pro všechny

Přišla nám do redakce zpráva o tom, že stát ročně vydá na předškolní vzdělávání kolem 20 miliard korun. Většina jde na provoz, ale dost peněz míří do vybavení včetně moderních technologií. Na způsobu jejich využití u předškoláků se odborníci úplně neshodnou, ale jisté je jedno: české mateřské školy mají lepší vybavení než školky v sousedním Německu či Rakousku, pozadu je i Velká Británie. Je to tak, zdejší státní nebo přesněji řečeno obecní školky jsou skvělé, od vybavení přes cenu až po otvírací dobu. Navzdory tomu, že nás občas štvou nebo narazíme na učitelku, která usnula v 80. letech. Pitomé je, že obecní školky se všemi svými plusy, které platí stát skrz obce ze svého rozpočtu, nejsou pro všechny. A že se do nich často nedostanou nejen děti tříleté, ale dokonce ani čtyřleté. Za mě – klidně o něco méně moderních technologií, ale o pár tříd více. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Natočila srdceryvný vzkaz novorozenému synovi. Pak chlapečka dala k…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku