Kojení porodnici navzdory? | Supermámy

Kojení porodnici navzdory?

Během mezinárodního týdne kojení, který v neděli skončil, zaznělo ledacos. Třeba to, že české ženy kojí málo, protože příliš brzy opouštějí porodnici. Nechci teď rozebírat, zda Češky kojí málo, hodně, krátce nebo dlouze. Ale mám pocit, že mnoho z nich kojí své děti porodnicím navzdory a že čím dříve je opustí, tím spíše dokáží své děti živit přesně takhle. Sama jsem v porodnicích přivedla na svět čtyři děti a vždycky mi kojení šlo lépe, když jsem se byla v klidu doma.

A nemusela jsem v šest ráno měřit teplotu svoji ani dítěte, stejně jako mi nikdo nezakazoval mít miminko v posteli  a taky nikdo neustále necoural tam a zpátky. Nemluvě o tom, že nechat si s kojením poradit přímo v porodnici je taky sázka do loterie, protože si můžete být skoro jistí tím, že co sestra, to jiný názor na to, jak to máte dělat. Když jsem loni v porodnici slyšela, co všechno střídající se personál doporučil ženě, která se mnou byla na pokoji, nedivila jsem se, že se nakonec rozplakala. 

Bohužel, těch, které dokáží skutečně dobře poradit, je tam málo a stejně se tam vždycky bude bojovat s nedostatek klidu a v případě personálu i času. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Takhle doopravdy vypadají Vánoce s malými dětmi!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku