Trauma z kojení, zdejší specialita

Poslední dobrou jsme se na našem webu párkrát věnovali kojení. Ukázalo se, že pro nečekaně mnoho žen je pouhá vzpomínka na dobu, kdy se pokoušely živit svoje dítě mateřským mlékem, nepříjemná až bolestná. Dílem proto, že je při tom skutečně bolela prsa, ale také proto, že jim kojení nešlo. A taky, hodně často, kvůli tomu, že jim s kojením nikdo pořádně neporadil a daleko spíš se dočkaly výčitek a přednášek ve smyslu, že každá pořádná máma má kojit a že která to nezvládne, nestojí za mnoho. Jistě, taková slova nezazněla, ale přesně takhle je utrápené ženy s rozhozenými hormony vnímaly. A slyšely je nejen z úst jiných matek, kterým shodou šťastných náhod kojení šlo, ale také od laktačních poradkyně nebo třeba zdravotníků ještě v porodnici. Za všechny se přimlouvám, aby každý, kdo má potřebu vyjadřovat se ke kojení a radit s ním, přemýšlel o tom, co a jak řekne. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku