Proč byste většinou neměli chtít antibiotika | Supermámy

Proč byste většinou neměli chtít antibiotika

Našemu nejstaršímu dítěti bude dvacet, nejmladšímu je rok. To je rozdíl skoro jedné generace. Je zábavné pozorovat, jak se za tu dobu spousta věcí změnila. Ještě před pár lety stačilo, aby člověk vzal k doktorovi dítě s tím, že ho bolí v krku, a pokud mu k tomu navíc nebylo celkově dobře a mělo horečku, tak dostalo antibiotika. Skoro by se dalo říci, že je lékaři předepisovali mezi dveřmi, v běžné ambulanci i na pohotovosti.

Dneska už to tak není. Naštěstí! Protože už víme, že například angína je způsobena bakteriemi, na něž jediné platí antibiotika, sotva v polovině případů, u zánětu průdušek je to ještě menší podíl, stejně tak u zánětů středního ucha. Pokud za infekci mohou viry, antibiotika stejně nic nezmůžou, proto je po doktorech pro své děti nechtějme. Ale požadujme po nich, aby nestříleli diagnózu od oka, ale aby provedli vyšetření, která mohou původce infekce spolehlivě odlišit. 

Mám na mysli zejména CRP test, který z kapky krve ukáže, zda jde o infekci bakteriální, nebo virovou, případně streptest. Pokud je váš praktik nemá, možná je čas jít o dům dál. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti LIVE: Vypnutej Vémola, lhář sexuolog a vězení…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku