Vážně nejsou geniální, pardon | Supermámy

Vážně nejsou geniální, pardon

Dneska budu za poněkud rýpavou. Ale přiznávám, že mě štve, když vezmu pětiletého syna na divadlo pro děti od pěti let a v hledišti všelijak ruší děti tříleté. Proč? Je celkem dost divadélek i pro takhle malé děti. Autoři představení vědí, proč nějakou věkovou hranici doporučují. Nebo v kině. Mnozí rodiče se snaží dětem umetat cestičku, co to jde, a pak je vezmou do kina na film, u kterého se bojí i dospělí? Pamatuju si, když jsem šla s našimi teenagery na poslední díly Harryho Pottera, že v sále plakalo hned několik předškoláků. Je mi jasné, že se otcové a matky nemohou dočkat, až budou moci s potomky podnikat tohle a tamto, a že se jim někdy nechce čekat. A že taky občas mají pocit, že jejich dítě to zvládne, i když je mladší, protože je šikovné a už umí všechna čísla a písmena, ačkoli mu jsou sotva tři. Jenže to dneska umí kdejaké dítě, které kdy dostalo do ruky mobil nebo tablet s aplikacemi, které to děti naučí. Ale se sociální zdatností nebo schopností vnímat divadlo či film to nemá nic společného. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Natočila srdceryvný vzkaz novorozenému synovi. Pak chlapečka dala k…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku