Padesátiletá stařena? To snad ne, pane doktore | Supermámy

Padesátiletá stařena? To snad ne, pane doktore

Americká popová zpěvačka Janet Jackson porodila své první dítě. Mluví se o tom hlavně kvůli tomu, že už jí je padesát. Což skutečně není biologicky ideální věk pro mateřství, ačkoli samozřejmě nevíme, v jaké kondici zrovna tahle žena je.

Každopádně se tu nechci pouštět do sté úvahy na téma, jestli je zodpovědné vůči dětem stát se rodičem po čtyřicítce, či dokonce padesátce. Zaujala mě však drsná slova, kterými zpěvačku počastoval vcelku renomovaný pražský gynekolog Alexandr Barták.

"Obávám se proto, že tato šílená stařena, co v 50 letech s velkou mediální pozorností porodí dítě, jen zatloukla další hřebík do rakve naší civilizace,“ citoval doktora web Info.cz a mě to teda nadzvedlo.

Beru jeho odborný názor na mateřství v takovém věku, ale nazvat padesátnici stařenou? To možná v době, kdy babička dorazila na Staré bělidlo. Pokud takhle kouká na své klientky, jsem dost ráda, že chodím jinam. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Takhle doopravdy vypadají Vánoce s malými dětmi!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku