Pomoc, oni ho nevzali!

Nepamatuju si, jak probíhal zápis, když jsem šla do první třídy, ale řekla bych, že dvacet minut netrval. Dneska jsou to takové svého druhu přijímačky, a to prosím na běžnou školu, nic výběrového. Jak to musí vypadat, když chcete dítě přihlásit třeba do proslulé jazykovky, snad ani nechci vědět. 

My jsme to s naším synem měli nakonec dost na háku, protože už předtím jsme se doma rozhodli, že ho nakonec do první třídy nedáme. A že půjde až o rok později. V ledasčem je napřed, v ledasčem se chová tak, jak odpovídá jeho věku – není mu ještě ani šest a školní porovnávání s dětmi o rok a více staršími by asi nebylo úplně fér. A my rodiče budeme muset trochu zakleknout nad trénováním správné výslovnosti. 

Každopádně jsem se tenhle týden u zápisu nemusela hroutit z toho, že postava, kterou syn namaloval, je dost strašná. Nebo že odmítl přednést na pokyn básničku, natož písničku. A že zavazovat si tkaničky taky ještě neumí.

Ale říkám si, co když to jiní rodiče a hlavně jejich děti brali vážně? Není to trochu stresující? Co když dítě nebylo ve formě, a ač na první třídu nepochybně má, ve čtvrtek odpoledne už to prostě nepředvedlo? Jasně, vezmou ho, ale napíšou si tam někam, že vlastně "nic moc"? 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
 

Zobrazit domovskou stránku