Mami, na nás jste teda byli přísnější! | Supermámy

Mami, na nás jste teda byli přísnější!

Není přísnějších vychovatelů než starších sourozenců. Bedlivým okem sledují, co všechno jejich mladším bratrům a sestrám projde, a běda, pokud nad něčím přimhouříte oči. „Někdo je vychovávat musí, když vy to nezvládáte,” odvětí vám devatenáctiletý rozhořčeně, zatímco peskuje pětiletého bratra za to, že nesedí v klidu u stolu, a ještě někomu skočil do řeči. A nejméně jednou týdně se od teenagerů a mladých dospělých dozvíte, že na ně jste tedy byli přísnější. 

Což je do jisté míry pravda. Sama jsem se svým starším dvěma synům už několikrát omluvila, že jsem občas přistoupila k tělesným trestům, protože jsem byla mladá a hloupá matka. Taky jsem se daleko snáze rozčilila kvůli nějaké pitomosti, která mi dneska stojí maximálně za zdvižení obočí, což je pro mladší děti výhodou. 

Ale ráda bych těm starším řekla i to, že si taky nepamatují všechno a že prušáckou výchovu neměli ani oni. A tak že by ji nemuseli uplatňovat ani vůči sourozencům. Bohužel se jim to v jejich svatém hněvu moc vysvětlit nedá. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Samy ven a sem tam facka? Tohle všechno už děti nezažijí, ačkoli…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku