Proč by nemohlo mimino být v kočárku?

Lesní matky útočí. To mě napadlo, když se mi naše těhotná spolupracovnice svěřila se svým zážitkem. Vybírají zrovna s manželem kočárek a na večeři u známých s malým dítětem se svěřili, jakého mají favorita. 

Čekali, že se dozvědí, jaké má vybraný kočárek výhody a nevýhody, ale místo toho se dozvěděli, že pokud chtějí vozit miminko v kočárku, jsou mizerní rodiče, stručně řečeno. Protože správný empatický moderní vzdělaný respektující a já nevím jaký ještě rodič své děti nosí v šátku nebo nějakém skvělém ergonomickém nosítku. Kočárek je nouzovka, hotovo dvacet. Ostatně – dítě zmíněné dvojice v kočárku plakalo, což celé jejich tvrzení jen podtrhuje. 

Je to samozřejmě nesmysl. Milé známé naší těhotné bych ráda upozornila na to, že zrovna tak, jako jejich dítě křičelo v kočárku, některé děti ječí jako nazgúl v nosítku. Mimo jiné. A že kvalita rodičů a láska k dětem se vážně neodvíjejí od toho, jaký životní styl kdo vyznává. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku