Von je hodnej! A děti má rád!

Bojím se psů. Zvláště těch, které se ke mně přibližují na ulici, zatímco jejich majitel se vleče kdesi v dálce s vodítkem ležérně přehozeným přes rameno. A bojím se ještě víc, když se mnou jdou moje malé děti – nesnažím se je psy děsit, ale jsem prostě nervózní, když se k nim přiblíží obluda vysoká jako ony.

Scénář je skoro vždycky stejný. Poněkud roztřeseným hlasem začnu volat na majitele, zda by si psa mohl zavolat. Nechápavě se na mě podívá, žiju, děti taky, pes nám nic neudělal, tak co šílím? Poprosím znovu s tím, že se psů bojím. Možná je to zbabělé, ale zkrátka to tak je. I když vím, že naprostá většina z nich není nebezpečná. A taky je mi nepříjemné, když mě očichávají nebo se mě, nedej bože, pokoušejí olíznout.

Následuje jedna ze tří níže uvedených vět.

• Von je hodnej!

• Von má děti rád!

• Dyk je to ještě štěně!

Slyšela jsem už i „kdyby nebyl hodnej, budu ho mít na vodítku, ne asi?“ a bohužel taky „von si vás jen olízne, tak ho nechte“. Nic z toho mě ještě neuklidnilo.

Může to vypadat, že jsem proti psům zaujatá, ale to ne, oni za to stejně nemůžou. Jen si myslím, že není fajn, když psi běhají po městě nebo vesnici na volno. Já s dětmi na oplátku nechodím na místa, kde je volné pobíhání psů dovoleno, stejně jako proti němu nic nemám na cestě na kraji vsi u lesa. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
 

Zobrazit domovskou stránku