Von je hodnej! A děti má rád!

Bojím se psů. Zvláště těch, které se ke mně přibližují na ulici, zatímco jejich majitel se vleče kdesi v dálce s vodítkem ležérně přehozeným přes rameno. A bojím se ještě víc, když se mnou jdou moje malé děti – nesnažím se je psy děsit, ale jsem prostě nervózní, když se k nim přiblíží obluda vysoká jako ony.

Scénář je skoro vždycky stejný. Poněkud roztřeseným hlasem začnu volat na majitele, zda by si psa mohl zavolat. Nechápavě se na mě podívá, žiju, děti taky, pes nám nic neudělal, tak co šílím? Poprosím znovu s tím, že se psů bojím. Možná je to zbabělé, ale zkrátka to tak je. I když vím, že naprostá většina z nich není nebezpečná. A taky je mi nepříjemné, když mě očichávají nebo se mě, nedej bože, pokoušejí olíznout.

Následuje jedna ze tří níže uvedených vět.

• Von je hodnej!

• Von má děti rád!

• Dyk je to ještě štěně!

Slyšela jsem už i „kdyby nebyl hodnej, budu ho mít na vodítku, ne asi?“ a bohužel taky „von si vás jen olízne, tak ho nechte“. Nic z toho mě ještě neuklidnilo.

Může to vypadat, že jsem proti psům zaujatá, ale to ne, oni za to stejně nemůžou. Jen si myslím, že není fajn, když psi běhají po městě nebo vesnici na volno. Já s dětmi na oplátku nechodím na místa, kde je volné pobíhání psů dovoleno, stejně jako proti němu nic nemám na cestě na kraji vsi u lesa. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku