O požehnání v podobě neštovic, o sopkách a dinosaurech

Dva dny před začátkem vánočních prázdnin dostal šestiletý syn neštovice. Několikrát to postupně oplakal, jak mu docházelo, že nemůže jít na tradiční štědrovečerní výlet do lesa, kam míříme s několika dalšími rodinami, že nemůže na velký rodinný oběd k babičce a dědovi, kde by se na Boží hod viděl se všemi bratranci a sestřenicemi, a že se nedostane ani na vánoční trhy a na výstavu betlémů, z níž jsme udělali každoroční zvyk. 

Naštěstí je nás doma tolik, že jsme se u něj s velkými dětmi všelijak vystřídali, a část rodiny se tak na všechny ty akce dostala, zatímco ten, kdo zrovna zůstal doma, si užíval klidu, cukroví, nových knížek a filmů, protože člověk s neštovicemi přece musí odpočívat. 

Odpadly nám všechny návštěvy a akce, které nebyly úplně nutné, odpadly výlety, které jsme plánovali a na které jsme bez syna nechtěli – třeba povánoční Drážďany a jejich skvělé muzeum hygieny vstřícné i k dětem. Místo toho trávíme doma hodiny s novými stavebnicemi, několikrát jsme nechali vybouchnout model sopky, jejíž láva zavalila dinosaury, a baví nás i nové společenské a logické hry. 

Jsou to dobré vánoční prázdniny. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku