Díky za každé nové ráno! Jak se vstává u vás?

Šestiletý syn začal chodit do školy. Celkem nic proti ní nemá, dokonce se tam těší. Bohužel nadšení přichází až někdy kolem půl osmé ráno. Zhruba v té době už jsem zralá na kus čokolády, protože myslet tak brzy ráno na něco silnějšího je přece jen nevhodné. 

Bartovi se možná uleví, až vyroste a bude moci zahajovat den kafem. Já i jeho otec jsme bez něj taky nepoužitelní, měl po kom svou ranní rozmrzelost zdědit. Každopádně rána všedních dnů už mají pevný řád. 

Po šesté vstanu a v klidu si vypiju to své kafe, zároveň sbírám odvahu, abych syna vzbudila. Poprvé to zkouším v půl sedmé, mumlá stejně jako jeho otec, že ještě pět, nejvýše sedm minut. Za pět minut nic, za sedm taky ne, na mé něžné šeptání, že by měl vstávat, odsekává, že ho ani nenechám, aby se vyspal. 

Před tři čtvrtě přiběhne do kuchyně, aby mi vysvětlil, že to není fér. Každopádně jeho zvukové projevy vzbudí jeho mladší sestru, která by jinak ještě mohla spát, takhle se mi věší na župan, takže následující půlhodinu ji nemůžu nikam odložit. 

6.45 Syn neví, co chce k snídani, kakao na pití neguje.

... Sedí pod oknem a ohřívá se o radiátor, mrmlá, že ranní vstávání není fér.

6.50 Syn neví, co chce k snídani, váhavě souhlasí s kakaem.

...  Sedí pod oknem a ohřívá se o radiátor.

6.55 Stále neví, co chce k snídani, vyčítá mi, že ho nutím k nějaké odpovědi, což není fér.

6.58 Dopíjí kakao, k snídani chce kuličky do mléka (jako každý den, bohužel naservírované automaticky odmítá kvůli nemožnosti volby, vyzkoušeno).

7.00 Nípe se v kuličkách, po prosbě o vyšší tempo jedení se rozpláče, že ho rodiče nesmyslně honí. A to není fér! 

7.03 Sedí pod oknem a ohřívá se o radiátor.

7.05 Nípe se v kuličkách, tři sní a na pokyn, aby se šel obléknout, usedá k radiátoru pod okno.

7.10 Na matčin zvýšený hlas, že "teď už fakt!", reaguje též zvýšeným hlasem, fér není celý svět.

7.12 S jednou ponožkou na noze, jinak nahý, kouká na plánek pražského metra a cituje z něj.

7.14 S oběma ponožkami a trikem, jinak nahý, zkouší matku ze znalosti linek příměstské dopravy.

7.16 Sedí pod oknem a ohřívá se o radiátor, matka cosi syčí mezi zuby... 

7.18 Sláva, oblečen, čistí si zuby.

7.25 Obut, v bundě a s čepicí odchází vesele švitořící dítě s otcem do školy.

Matka snímá z nohy batole, vaří si druhé kafe a dává si kousek čokolády s vidinou, že večer bude i víno. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku