Dvě děti v kočárku, nákup z IKEA a ještě kilo brambor v zubech!

Bavila jsem se tuhle s partou kamarádek, některým je kolem třiceti, některým kolem čtyřiceti, všechny mají malé děti. Hovor se stočil na nákupy, kdo a jak to má doma zařízené. Pak už to plynule přešlo k líčení toho, co všechno se dá uvézt v kočárku/odvláčet v rukou, na zádech a možná  v zubech. 

Dospělí kluci se možná trumfujou v tom, kdo toho víc uzvedne v posilovně, kdo má rychlejší auto nebo co já vím, ale soutěžit v tom, kdo je větší údernice a kdo si víc zničí zdraví? Holky, neblbněte. Taky jsem v tomhle ohledu zvládla ledacos – rozhodně vím, že se dá uvézt velký nákup z IKEA v malém kočáru, vynést to celé do schodů i s dítětem, a ještě na to být hrdá. Ale je to pitomost. 

Chápu, že když je někdo na mateřské, je občas i cesta do nejbližší večerky s dítětem v ruce velkým společenským zpestřením. A že klidně zabere dvě hodiny, s nimiž by si člověk třeba taky nevěděl rady, protože není každý den dětské plavání a doma už je to nuda. Ale stačí vzít pár nezbytností, velký nákup by snad šlo pořešit jinak. 

Teď trochu zdravotnických mouder: i když taháte v rukou jen dítě, je to až až, za ty roky se to nasčítá. Čím více zátěže, tím spíše si odrovnáte záda, klouby a taky pánevní dno. To asi nechcete, tak se na to trumfování v tom, kdo je větší silačka, vybodněte. 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku