Máme dítě, nemáme sex: Čtěte lehké porno a plánujte, radí zkušené ženy

 • Všechny něžnosti věnujete dítěti a na partnera už nezbývá?
  Všechny něžnosti věnujete dítěti a na partnera už nezbývá?
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  26. listopadu  2015 
   06:00

  Dávno předtím, než potomek spatří světlo světa, se začne všechno točit kolem něj. A co teprve, když se narodí! Jednou z obětí bývá sexuální život rodičů. Nejdřív má žena moc velké břicho, pak jsou oba unavení a nakonec je ruší dítě. Dá se to změnit (a stojí to za to, aby to vztah neodnesl), ale je potřeba snaha na obou stranách. 

 • Plánovat? Rozhodně ano!

  muž, žena, rande

  "Vždycky jsem se děsila toho, že by snad v mém manželství nastal moment, kdy budeme sex plánovat podobně jako velký úklid. Považovala jsem to za jasný důkaz toho, že vztah je v háji. Dneska to každému doporučuju," říká čtyřicátnice Kamila. Není to tak, že  mají s mužem v diáři vyloženě zaškrtnuto, že každé úterý se souloží. Ale snaží se plánovat rodinný život tak, aby jejich tříletá dcera a pětiletý syn občas spali u babičky nebo u kamarádů a oni si udělali s mužem večer jen sami pro sebe. Že k tomu patří i nikým nerušené milování, je vlastně příjemný bonus. A úplně jiný zážitek než rychlý sex, který se jim občas povede, když si chlapci ráno přispí. 

 • Sex začíná mnohem dřív než v posteli pod peřinou

  Přílišná starostlivost rodičů

  Zkuste se nejdřív zamyslet nad tím, co si představujete pod slovem sex. Může to být pár minut v posteli, když děti usnou. Ale může to být taky radost z přítomnosti někoho blízkého, pocit spojení, napětí a erotické přítomnosti toho druhého. Zkuste vnímat partnera jako erotický objekt i ve chvílích, které nejsou prvoplánově sexuální. Můžete se na něj usmát nebo ho pohladit. Na to člověk nepotřebuje závratné množství energie a času.

 • Nesměřujte všechnu energii, lásku a nadšení jen na dítě

  ...

  Belgická terapeutka a odbornice na vztahy Ester Perelová upozorňuje na fakt, že se velice často stává, že po porodu rodiče všechny tyto aktivity začnou směřovat jen k dítěti. "Hrají si s ním celý den. Těší se z jeho nových dovedností, s nadšením ho povzbuzují, aby něco dokázalo. Někdy se jen dívají, jak spí, jí nebo je něčím zaujato. Přemýšlejí o tom, co mu koupit za oblečení, čím mu udělat radost. Toto všechno předtím řešili ve vztahu k partnerovi. Některým párům se po porodu podaří všechno přesměrovat výhradně na dítě," varuje odbornice.

 • Svádějte se

  Zpoběď rodiče: nejtěžší bylo přiznat si, že dítě je závislé na drogách. A nechat ho padnout na dno.

  K významným erotickým ingrediencím patří hravost, zájem o druhého a zájem o nové věci. Chuť se tvoří během běžných denních činností, při kterých si partneři jen drobnostmi naznačí, že jeden o druhého stojí. Není potřeba, abyste se vášnivě líbali před dětmi – naopak. "Stačí, když mi přítel během dne nečekaně sáhne třeba zezadu na krk a hladí mě tam, protože ví, že mě to vzrušuje. Nikdo si toho nevšimne, ale já mám pak chuť se s ním milovat," potvrzuje ze zkušenosti Gábina.

 • Překonejte lenost

  Někdy se dítě vloudí do ložnice rodičů.

  Tohle zná asi každý. "Někdy jsem tak unavená, že se předem bojím, že po mně bude muž něco chtít. Chápu ho, ale byla bych radši, kdyby nezačínal, a třeba dělám, že spím. Ale někdy se překonám, i když se mi nechce, a máme sex a většinou je to vlastně dost fajn," přiznává Laura. A doporučuje to i ostatním, protože podle ní to vztahu jedině prospěje. 

 • Čtěte něco, co vás povzbudí

  ...

  Rozhodně se vyplatí svou chuť na sex s partnerem povzbudit. Nemusíte hned pro afrodiziaka ani shánět prádélko, v němž se budete cítit nesvá. "Mně skvěle funguje erotická literatura určená ženám, je jí plný internet, i když většina je anglicky," pochvaluje si Magda, která miluje zejména žánr fan fiction – tedy literaturu psanou nadšenci, která rozvíjí další osudy nevinných románových postav. Magda přísahá třeba na profesora Snapea z Harryho Pottera, ale nabídka je takřka nepřeberná. Stačí například stahovat do čtečky. 

 • Udělejte si na sebe čas

  ...

  Když jsou dva lidé zamilovaní, chtějí být co nejvíce spolu. Bohužel, s příchodem třetího se někdy stává, že začnou žít spíše v jedné domácnosti a vedle sebe. Jsou si stále na očích, mají pocit, že spolu tráví hodně času. Problém je v tom, že ten čas není nikdy jen jejich. A tak stejně tak, jako si plánujete srazy s kamarády a víkendy s rodinou, naplánujte si také čas jen s partnerem pro sebe. Za pár chvil proberete všechno, co jste si chtěli říct o dítěti, a pak už zbude čas jen na vás a vaše zážitky. Ať už erotické nebo jiné, důležité je, že jste spolu, a to je jednoznačně nejlepší investice do spokojeného partnerství.

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku