7 častých a přitom překvapivých důvodů, proč nemůžete otěhotnět

 • Proč to někdy nejde?
  Proč to někdy nejde?
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  9. dubna  2016 
   06:00

  S neplodností se potýká stále více a více párů. Na druhou stranu ovšem to, že se vám neukáže druhý modrý proužek na testu hned ten měsíc, kdy jste to "začali zkoušet", ještě neznamená, že máte nějaký zdravotní problém. Možná se jen dopouštíte některé z těch nejčastějších chyb. Které to jsou?

 • Máte příliš mnoho sexu

  sex
  V nadšení, že už konečně nastal ten správný čas, začnou se některé páry řídit rovnicí "čím více sexu, tím dříve dosáhneme cíle". Ovšem v tomto případě to tak úplně neplatí. Sex několikrát denně může být i kontraproduktivní, protože muži se nestačí během pauzy vytvořit dostatek spermatu. A čím méně spermií, tím menší šance na otěhotnění. Určit tu správnou frekvenci takto obecně nelze. Někteří odborníci doporučují sex dvakrát až třikrát týdne. U mužů s dobrou kvalitou i množstvím spermií bude v pořádku i každodenní sex, u mužů s menším množstvím ejakulátu se vyplatí jedno až dvoudenní pauza.
 • Máte málo sexu

  sex
  Stejně tak se ale nevyplatí spoléhat na "den dé" a všechny síly napnout do jediného okamžiku před vypočítanou ovulací. I když použijete spoustu metod, jak určit dobu nejlepší k otěhotnění, pořád to nemusí být ten správný termín. A na sex ani nemusíte mít v tu chvíli náladu. Obecně je přílišné plánování spíše na škodu. Odborníci se shodují, že nejlepší je na početí příliš nemyslet.
 • Preferujete jen jednu pozici

  Vášeň
  Možná jste slyšeli, že nejlepší na otěhotnění je misionářská pozice a co nejdříve podložit boky polštářem, aby sperma zaplulo, kam má. Tato pozice obecně otěhotnění nahrává, stejně dobře můžete ale otěhotnět při sexu zezadu nebo na boku. Žádná poloha není vědecky ověřená jako nejlepší. Proto se milujte tak, abyste měli ze sexu hlavně potěšení a aby vás oba bavil.
 • Příliš spoléháte na výpočty

  Hesla milionů internetových uživatelů unikla na ruské fórum!
  Máte pocit, že přesně víte, kdy ovulujete a v ten den souložíte. A to může být pozdě. Nebo počítáte čtrnáct dní před očekávaným termínem menstruace a to může být úplně mimo. Nebo zkoumáte poševní sekret, který vám najednou připomíná vaječný bílek, ačkoliv včera vypadal úplně stejně. Zkrátka příliš počítáte a většinou to dopadne tak, že se často přepočítáte. Pokud jste opravdu vědecké typy, které potřebují nějaká vodítka, investujte do ovulačního testu z lékárny, který je spolehlivější. Určitě ale až po nějakém čase, kdy otěhotnění necháte poněkud volnější průběh.
 • Používáte lubrikační gel

  Nebojte se své nahoty!
  Některé lubrikační gely jsou vybaveny látkami, které utlumují pohyblivost spermií. Ty se pak mnohem hůře dostanou k vajíčku. Pokud chcete otěhotnět, měli byste se raději lubrikantům vyhnout.
 • První neúspěch vás vystresuje

  ...
  Nechápete to: udělala jste všechno "dobře", načasování mělo být podle všeho perfektní, a přesto se dostavila menstruace? Neměla byste jít raději k doktorovi hned, abyste neztrácela čas? Stres a přílišná urputnost fungují jako spolehlivé bloky. Jenže poslední, co tito lidé jsou schopni přijmout za radu, je: netlačte na pilu a hoďte se do klidu. Jenže – ono na to nic jiného říct opravdu nejde. Zkuste si alespoň ze začátku dát pár měsíců bez výpočtů a řekněte si, že se nebudete stresovat.
 • Kouříte, pijete alkohol nebo jste obézní

  Těhotenství
  Kouření a pití patří doslova mezi zabijáky plodnosti, stejně negativně působí i nadváha. Pokud uvažujete o početí, snažte se myslet spíš na zdravý životní styl než na to, který den přesně ovulujete a jak dlouho si má manžel pěstovat kvalitní ejakulát. 

  Zajímají vás rady a tipy, jak otěhotnět? Čtěte zde.

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku