Těhotenství týden po týdnu

Těhotenství týden po týdnu
Dvacátým osmým týdnem přecházíte to posledního třetího trimestru a je třeba se začít připravovat na porod
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
26. června  2015 
 12:39

Těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace a rozděluje se na tři trimestry. V prvním trimestru dochází ve čtvrtém týdnu k uhnizďování vajíčka. Kdy matka musí na ultrazvuk a kdy poprvé ucítí pohyby dítěte? 

Žena na sobě začne pozorovat příznaky těhotenství a začne pomalu přibírat na váze. Na konci prvního trimestru už umí miminko sevřít pěst a otvírat pusu a je zde největší riziko potratu.

Druhý semestr začíná 13. týdnem a čeká vás první ultrazvuk. V 18. týdnu je možné už cítit pohyby miminka. Budoucí maminku mohou začít sužovat problémy jako zácpa, hemoroidy nebo pálení žáhy a těhotenství na ní už začíná být vidět. O dvacátém týdnu vás bude čekat ultrazvuk číslo dvě. Od 21. týdne začíná miminko vnímat zvuky okolo sebe a méně spí. Dvacátý čtvrtý týden je pak přelom, kdy pokud by došlo k předčasnému porodu, miminko má šanci na přežití.

Dvacátým osmým týdnem přecházíte to posledního třetího trimestru a je třeba se začít připravovat na porod. Třetí ultrazvuk vás čeká ve 31. týdnu. Plod je už vyvinutý a schopný života. Doba těhotenství končí porodem v cca 40. týdnu.

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku