10 celebrit, které měly problémy v těhotenství

Kate v těhotenských puntíkatých šatech vypadala báječně.
Foto: Profimedia.cz
Sdílej na facebooku
6. února  2016 
 06:00

Větu, že těhotenství patří mezi nejkrásnější období v životě ženy, vymyslel určitě nějaký muž. Zajímavé je, že se ještě pořád objevuje v různých knížkách i článcích. Většina z žen vám ale řekne pravý opak. Nebývá to vždy jednoduché a příjemné. Své si užila například vévodkyně Kate. Které další celebrity trpěly během těhotenství nemalými komplikacemi?

Růžový kabátek jí slušel, ale těhotenské bříško úplně zakrýt nedokázal.
Nevolnost, oteklé končetiny, horší spánek a pobolívání zad. To jsou běžné průvodní jevy těhotenství, kterým se ani komplikace neříká. K horším potížím patří například problémy s krevním oběhem, tvrdnutí břicha a další obtíže, které už jsou nejen nepříjemné, ale i ohrožují na zdraví a životě nastávající matku i plod.

Své by o tom mohla vyprávět například vévodkyně Kate. Ta během obou těhotenství trpěla syndromem zvaným hyperemesis gravidarum, což jsou nadměrné nevolnosti a zvracení. Kvůli vyčerpání organismu musela při prvním těhotenství dokonce i do nemocnice. Obrovské nevolnosti provázely i druhé těhotenství zpěvačky Lucie Vondráčkové nebo těhotenství herečky Kate Winslet.

Cukrovka i vysoký tlak

Mezi další časté komplikace patří například takzvaná těhotenská cukrovka. Té se nevyhnuly například herečka Salma Hayek nebo zpěvačka Mariah Carey. Některé celebrity na tom ovšem byly podstatně hůře a komplikace přímo ohrožovaly jejich životy. Například Kim Kardashian West nejen trvalo dlouho, než počala druhého potomka, ale v poslední fázi těhotenství i musela být převezena do nemocnice kvůli těhotenské preeklampsii – onemocnění placenty, které může neléčeno ohrozit ženu i dítě. Které další celebrity měly v těhotenství potíže, můžete vidět ve fotogalerii.

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku