Modelka si vybrala pohlaví potomka: Netušila, jakou to vyvolá vlnu kritiky

Modelka Christine Teigen a zpěvák a skladatel John Legend
Modelka Christine Teigen a zpěvák a skladatel John Legend
Foto: ČTK, EPA
Sdílej na facebooku
28. února  2016 
 05:59

Americká modelka Chrissy Teigen nemohla dlouho přijít do jiného stavu. Se svým manželem, zpěvákem Johnem Legendem, skončili na klinice asistované reprodukce. Těhotenství se podařilo, a dokonce i s bonusem: Chrissy a John se rozhodli, jaké bude mít jejich potomek pohlaví. Má to být v 21. století normální, nebo je to proti přírodě?

Modelka se před několika dny svěřila se svou radostí médiím. Bohužel byla asi upřímnější, než sama chtěla: prozradila totiž, že pohlaví dítěte si mohli s manželem vybrat. "Když se nás lékaři ptali, které z připravených embryí mají implantovat, řekli jsme, ať je to děvče," svěřila se časopisu People. Sama si nemyslí, že na výběru pohlaví svého budoucího dítěte je něco špatného. "Je 21. století, když tady ta možnost je, tak proč ji nevyužít," říká k tomu.

Co čekáte od babiček a čím vás štvou? Hlídání ano, moudré rady ne

Co čekáte od babiček a čím vás štvou? Hlídání ano, moudré rady ne

Když si člověk dá práci a projde zkušenosti lidí na webech nebo se poptá v okolí, narazí na hodně odlišné přístupy prarodičů. Celkově se ale zdá, že…celý článek

Její čin ale vyvolal ostrou kritiku veřejnosti. Mnozí lidé považují její jednání za nemorální a proti přírodě. Své rozhořčení vyjadřují na sociálních sítích, modelka se ale obhajuje. Na argument, že její počínání je proti přírodě a Bohu, odpovídá: "Kdybych to nechala na Bohu, byla bych neplodná." 

Chrissy Teigen ukázala své strie.
Christine vždy otevřeně hovořila o svém soukromí a kdysi neváhala veřejnosti ukázat na svém Instagramu modřiny od neposlušného šuplíku v kuchyni a strije. Svého rozhodnutí vybrat si děvče nelituje. Připouští však, že veřejnost asi není na takové jednání ještě připravena a že možná byla až příliš otevřená. Rozhodně se ale nenechá v pokročilém stadiu těhotenství nijak rozhodit a oba se s manželem na děťátko těší. "John bude úžasný táta. On si svou malou holčičku zaslouží," říká modelka a dodává, že pokud vše dobře dopadne, příště si vyberou chlapce.

Lékaři umí pohlaví dítěte při umělém oplodnění zjistit, cíleně to však dělají jen tehdy, když hrozí přenos nějaké dědičné choroby, která se dědí jen u jednoho z pohlaví. V Česku si jinak pohlaví při IVF vybrat nelze, alespoň ne oficiálně. 

 

 

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku