7 věcí, které by doopravdy měli vědět nastávající otcové: Jinak budou hodně překvapení

 • Jásáte nad modrou čárkou? Pak si přečtěte následující tipy
  Jásáte nad modrou čárkou? Pak si přečtěte následující tipy
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  21. května  2016 
   06:00

  Chytré knihy mají kapitoly o těhotných i pro muže. A tak poučení nastávající otcové vědí, že ženě bude asi trochu špatně, občas bude trpět výkyvy nálad. On je zde kvůli tomu, aby ji podpořil a pomohl. Na některé věci vás ale knihy nepřipraví. Co by měli vědět muži o svých těhotných partnerkách?

 • S jídlem opatrně

  ....
  Dosud možná platilo, že co je moje, je i tvoje. V těhotenství se to ovšem mění: co je vaše, to je její, co je její, toho se ani nedotkněte. Mysleli jste si, že dva kousky nedojedeného dezertu můžete klidně sníst? Zkuste to, počítejte ale s tím, že to budete muset vysvětlovat klidně v pět hodin ráno, kdy touha po dezeru nedá vaší partnerce spát. A ona pak nedá spát vám.
 • Pečlivě volte slova ohledně její velikosti

  ...
  Těhotné přibírají a mnozí partneři mají pocit, že tak jasnou věc nemusejí nijak obcházet. Může se ale taky stát, že po zdánlivě nevinné poznámce o roztomilém kulatém bříšku uslyšíte jen: "Já vím, že jsem tlustá. Vidím to, cejtím to, tak mi to NEMUSÍŠ POŘÁD PŘIPOMÍNAT!"
 • Mírná zapomnětlivost? Slušně řečeno

  ...
  Mozek těhotné ženy opravdu funguje jinak. Smiřte se s tím, že vaše drahá polovina bude často hledat mobil, který drží právě v ruce, po čase bude tak trochu zapomínat zamknout auto. A pointa? Když se zeptáte těch, které už jsou matky na příklady těhotenské zapomnětlivosti, dočkáte se nejspíše odpovědi: "Hele, něco bylo, ale už si to moc nepamatuju."
 • Má větší prsa, ale pro muže to nic neznamená

  a
  Ano, prsa se jí zvětšují, což se mnohým mužům líbí. Bohužel, často ale dostanou pokyn "Nedotýkati se". Beztak začala nosit podprsenku i do postele. Protože to prostě bolí. Tečka.
 • Muže vymění za polštáře

  a
  Byli jste zvyklí usínat v objetí? Brzy vás vymění za menší polštářek. Po čase za větší, po pár týdnech za oba a nakonec mezi vás do vašeho společného lože přibude jakási obří housenka, okolo které bude vaše těhotná partnerka obtočená spát. Housence nemůže muž nikdy konkurovat.

 • Usne kdekoliv a kdykoliv

   

  ...

  Zatímco dřív byla dost společenská, teď jí není trapné poprosit uprostřed návštěvy, jestli by si nemohla na chvíli "odpočinout". A všichni říkají: "Jen spi, dokud můžeš," ona prospí celou návštěvu a nechá vás klidně bavit se tři hodiny se svou matkou!

 • Hlavně se jí nesnažte pomáhat

  Těhotenství

  A zatímco vás všechny knihy nabádají, ať jste jí oporou, ona si zřejmě potřebuje dokázat, že by během těhotenství zvládla i postavit dům a zasadit strom. "Prosím tě," odfrkne a táhne obří kufr, který by vás před rokem klidně nechala vláčet. Teď si musí dokázat, že na to má. Raději zapomeňte na důrazné: "Netahej to." Protože se nejspíš rozpláče. Stejně tak zapomeňte na humor, protože i to je velice citlivá oblast.

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku