Jak správně vybrat kosmetiku pro miminko

Jak správně vybrat kosmetiku pro miminko
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
27. ledna  2020 
 00:00
Prezentace klienta

Pokožka novorozence je pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka. Veškerá kosmetika, kterou na tělíčko miminka naneseme, se tak vstřebává rychleji a skrze kůži beze zbytku přechází do krevního oběhu. Při výběru správné kosmetiky bychom se proto měli řídit třemi pravidly nezávadnosti.

1. Zeptejte se v porodnici

V porodnici platí velmi přísné normy na to, co se u miminek smí a nesmí používat. Zároveň je tamější personál při práci s čerstvě narozenými dětmi natolik zkušený, že vám rádi poradí, která kosmetika se jim osvědčila. 

Pokud vybranou značku kosmetiky dobře snášely stovky jiných miminek, je pravděpodobné, že bude vyhovovat i tomu vašemu.

2. Čtěte etiketu

Stejně jako si čteme složení jídla, které si kupujeme a dáváme si například pozor na obsah cukru, i při výběru kosmetiky bychom se neměli nechat zlákat líbivým balením a atraktivní cenou, protože tajemství kvality se skrývá na zadní straně.

Nemusíte se obávat, že byste pořídila vyloženě zdravotně závadný produkt. Naše legislativa je na výrobce přísná a nepustí na trh nic, co by nesplňovalo důležité normy. To ale není předpokladem k tomu, že můžeme předem vyloučit alergickou reakci. V oddělení kosmetiky pro děti jsou stále velké rozdíly mezi výrobci, kteří respektují vysoké požadavky při péči o citlivou dětskou pokožku a kteří ne.

Kterým alergenům ve složení se vyhnout:

  • Parabeny,
  • parafínové oleje na bázi ropy,
  • alkohol (dětskou pokožku vysušuje).

Autor: Hipp Czech

3. Proveďte test

Dříve, než miminko namažete od hlavy až k patě, stojí za to vyzkoušet vybranou kosmetiku na předloktí. Naneste kapku na ručičku, chvíli počkejte a pokud se nedostaví zarudnutí ani vyrážka, můžete kosmetiku použít na celé tělíčko.

Autor: Hipp Czech

Proč si jako první kosmetiku pro miminko vybrat HiPP

  • Vhodná od narození.
  • pH k pokožce neutrální.
  • BEZ zbytečné chemie.
  • Používají ji v porodnicích.
  • Po BIO mandlovém oleji krásně voní.

Autor: Hipp Czech

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku