Jak na partnerský život po porodu?

Jak na partnerský život po porodu?
Foto: Shutterstock
Sdílej na facebooku
7. září  2021 
 00:00
Prezentace klienta

Porod je jednou z nejkrásnějších, ale také nejnáročnějších a nejsilnějších zkušeností v životě žen. Je synonymem pro velkou fyzickou bolest, ale zároveň neméně velkou radost spojenou s narozením potomka. O čem se však příliš nemluví, je zásah, který porod znamená pro intimní život rodičů. S příchodem miminka na intimní chvíle s partnerem nezbývá již příliš času a pro mnoho žen se po porodu sex často stává bolestivou záležitostí, a tak se mu raději vyhýbají. Je možné se vrátit do intimního života bez zbytečné bolesti?

Najděte si čas sami na sebe

Po narození potomka se život rodičům velmi často obrátí vzhůru nohama, jednoduše zapomínají sami na sebe. Sex a intimita se tak i na dlouhou dobu odsouvají na poslední kolej. To však partnerskému životu dlouhodobě neprospívá. Najděte si alespoň každý týden chvilku sami pro sebe a objevte v sobě opět vášeň jeden k druhému. Není nutné hned začínat stykem, jde se k němu propracovat postupně - doteky, mazlením - bez strachu a bolestí.

Autor: Shutterstock

Zpříjemněte si své prostředí

Vašemu sexuálnímu životu rozhodně nepřispívá ani spěch či obava, že vás vaše dítě může „při tom” slyšet nebo dokonce vidět. Při návratu vašich intimních rolí si proto ideálně zajistěte hlídání a prostor, kde se můžete cítit příjemně, přirozeně a hlavně bezpečně. Tělo po porodu samozřejmě prošlo změnami a některé ženy se proto nemusí cítit dostatečně přitažlivě, proto není od věci zvolit tlumené světlo, jež spolu s příjemnou hudbou navíc navodí příjemnou atmosféru.

Pozor na vaginální suchost

Na vině v odmítání sexu žen po porodu nemusí být pouze poranění, ale také problémy s přirozenou vlhkostí sliznice. Komplikace se zvlhčením nemusí být nutně spjaté s tím, že by se ženám sex nelíbil. Velmi často za ně mohou poporodní hormony a změny spojené s laktací. Nedostatečně vlhká pochva je poté náchylná k poraněním a následně k vaginálním mykózám a zánětům. Pro zpříjemnění intimních chvil po porodu mnoho žen sahá po lubrikantu, ten však nemusí vždy svým složením vyhovovat jejich specifickým potřebám a rozhodně dlouhodobě neřeší problém se suchostí sliznice.

Ideální variantou na cestě k obnově vaginálního prostředí jsou proto gely s obsahem kyseliny hyaluronové, mléčné a askorbové. Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla a regeneruje podrážděnou sliznici. Kyselina mléčná zase přispívá ke správnému pH a podporuje přirozenou mikroflóru pochvy. Kyselina askorbová, neboli vitamin C, pak napomáhá udržet přirozeně kyselé prostředí. Pro rychlejší regeneraci po porodu a příjemné intimní chvilky vyzkoušejte například produkt HYDROfemin PLUS (Čtěte pečlivě návod k použití a informace o bezpečném použití prostředku. HYDROfemin PLUS vaginální gel 75 g a 7 x 5 g je zdravotnický prostředek, který se používá k léčbě příznaků suché vagíny (např. podráždění, pocit pálení, svědění, poškození sliznice) a k obnovení kyselého vaginálního pH. Certifikát vydala notifikovaná osoba číslo 2409), který kombinuje všechny tři prospěšné složky. 

Sdílej na facebooku
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku