Devítka mladých lidí dostala šanci rozjet kariéru v rámci projektu Tvoje šance

Účastníci projektu se Zuzanou Mravík Zelenickou, CSR manažerkou Samsung, a Lucií Mairychovou z neziskové organizace Nadání a dovednosti
Foto: Samsung
Sdílej na facebooku
15. listopadu  2018 
 14:00

Devět mladých lidí, kteří se ocitli v komplikované životní situaci. A také devítka, kteří zároveň dostali šanci od společnosti Samsung na nový start. Díky projektu Tvoje šance má každý z nich k dispozici 130 tisíc korun, které může během deseti měsíců pod vedením mentorů a podle vlastních představ investovat do svého kariérního rozvoje.

„Lidé si často neváží zdraví a neuvědomují si rizika. Já už jo. Chci lidi motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu pomocí blogu, videí a přednášek,“ říká osmnáctiletá Stella z Vyškova. A právě teď má šanci.

Společně s dalšími osmi mladými lidmi z Česka a Slovenska, dostali šanci plnit si svůj sen o úspěšné kariéře v nejrůznějších oborech intenzivním ročním individuálním programem. Celý projekt společnosti Samsung dostal za svůj přínos získal ocenění Gesto roku 2018.

7 rad, které platí na vztekání: Mluvte s dítětem jak s neandrtálcem!

7 rad, které platí na vztekání: Mluvte s dítětem jak s neandrtálcem!

Co se vztekem batolat nebo předškoláků? Co dělat, když sebou potomci mlátí o zem v obchodech, perou se s rodiči o tablet nebo si chtějí pomocí hlasitých…celý článek

„Jde o skupinu, na jejíž podporu necílí žádné projekty,“ řekla Lucie Mairychová z neziskové organizace Nadání a dovednosti, která je partnerem projektu. První ročník začal letos v dubnu a každý účastník v něm má individuální rozvojový plán na deset měsíců, který sestavil s kariérní koučkou a zakladatelkou poradenského projektu Career Designer Petrou Drahoňovskou. V podstatě si mohou vytvořit vlastní byznys plán, což je dovednost, kterou je v dosavadním životě nikdo neučil.

Angličtina se hodí vždycky

Během dosavadní fáze projektu účastníci již absolvovali víkendové workshopy s odborníky z různých oborů, navštívili konferenci TEDx v Paze i v Berlíně, podnikli exkurze do předních technologických, advokátních a reklamních společností. Účastníci dokonce navštívili výrobní závod Samsung ve slovenské Galantě, kde měli možnost nahlédnout do všech etap procesu výroby televizorů.

Většina z nich během prázdnin stihla i posílit svou znalost angličtiny díky čtrnáctidenní intenzivnímu jazykovému kurzu v britském Brightonu. To vše mohou zúročit už v blízké budoucnosti při maturitě i při výběru vysoké školy, která bude pro jejich směřování dalším klíčovým krokem.

Nejoblíbenější vánoční pohádky. Tohle jste o nich možná nevěděli!

Nejoblíbenější vánoční pohádky. Tohle jste o nich možná nevěděli!

Už se těšíte? Vánoční pohádky ke svátkům patří stejně jako stromeček, štědrovečerní večeře a cukroví. Tohle je desítka těch nejoblíbenějších – nebo…celý článek

Celý projekt získal před pár dny ocenění Gesto roku 2018. To je udělováno firmám, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí. Letošních pět nejlepších projektů vybrala odborná porota Deníku E15 společně s platformou Byznys pro společnost.

Práce s kariérní poradkyní Petrou Drahoňovskou
Práce s kariérní poradkyní Petrou Drahoňovskou
Autor: Samsung

„Z ocenění projektu Tvoje Šance mám velikou radost nejen kvůli Samsungu a organizaci Nadání a Dovednosti, ale především kvůli našim devíti letošním účastníkům, kteří na sobě za poslední měsíce neuvěřitelným způsobem zapracovali. Každý z nich si je už mnohem jistější ohledně svého budoucího směřování, což je v jejich sociálním prostředí spíše výjimečné.

Jejich nadšení a samozřejmě i ocenění Gesto roku 2018 nás jen utvrzují v tom, že i další ročník projektu Tvoje Šance pro mladé nadějné osobnosti bude mít skutečně smysl,“ uzavírá  prezident společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak Seung Joo Shin.

10 nejlepších rad a vychytávek od rodičů velkých rodin. Co jim ulehčuje život?

10 nejlepších rad a vychytávek od rodičů velkých rodin. Co jim ulehčuje život?

Vždycky jsem si myslela, že mít tři děti je až moc. Ovšem jen do té doby, než jsem poznala několik dalších matek, které vychovávají třeba šest dětí.…celý článek

Takhle se žije v rodině se 16 dětmi! Kdo jim pere a vaří?

Takhle se žije v rodině se 16 dětmi! Kdo jim pere a vaří?

Lyette Reback a její manžel David vychovávají dohromady 16 dětí, z toho je 12 vlastních a 4 jsou adoptované. Podívejte se na fotky, jak vypadá…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku