Devítka mladých lidí dostala šanci rozjet kariéru v rámci projektu Tvoje šance

Účastníci projektu se Zuzanou Mravík Zelenickou, CSR manažerkou Samsung, a Lucií Mairychovou z neziskové organizace Nadání a dovednosti
Foto: Samsung
Sdílej na facebooku
15. listopadu  2018 
 14:00

Devět mladých lidí, kteří se ocitli v komplikované životní situaci. A také devítka, kteří zároveň dostali šanci od společnosti Samsung na nový start. Díky projektu Tvoje šance má každý z nich k dispozici 130 tisíc korun, které může během deseti měsíců pod vedením mentorů a podle vlastních představ investovat do svého kariérního rozvoje.

„Lidé si často neváží zdraví a neuvědomují si rizika. Já už jo. Chci lidi motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu pomocí blogu, videí a přednášek,“ říká osmnáctiletá Stella z Vyškova. A právě teď má šanci.

Společně s dalšími osmi mladými lidmi z Česka a Slovenska, dostali šanci plnit si svůj sen o úspěšné kariéře v nejrůznějších oborech intenzivním ročním individuálním programem. Celý projekt společnosti Samsung dostal za svůj přínos získal ocenění Gesto roku 2018.

„Jde o skupinu, na jejíž podporu necílí žádné projekty,“ řekla Lucie Mairychová z neziskové organizace Nadání a dovednosti, která je partnerem projektu. První ročník začal letos v dubnu a každý účastník v něm má individuální rozvojový plán na deset měsíců, který sestavil s kariérní koučkou a zakladatelkou poradenského projektu Career Designer Petrou Drahoňovskou. V podstatě si mohou vytvořit vlastní byznys plán, což je dovednost, kterou je v dosavadním životě nikdo neučil.

Angličtina se hodí vždycky

Během dosavadní fáze projektu účastníci již absolvovali víkendové workshopy s odborníky z různých oborů, navštívili konferenci TEDx v Paze i v Berlíně, podnikli exkurze do předních technologických, advokátních a reklamních společností. Účastníci dokonce navštívili výrobní závod Samsung ve slovenské Galantě, kde měli možnost nahlédnout do všech etap procesu výroby televizorů.

Většina z nich během prázdnin stihla i posílit svou znalost angličtiny díky čtrnáctidenní intenzivnímu jazykovému kurzu v britském Brightonu. To vše mohou zúročit už v blízké budoucnosti při maturitě i při výběru vysoké školy, která bude pro jejich směřování dalším klíčovým krokem.

Celý projekt získal před pár dny ocenění Gesto roku 2018. To je udělováno firmám, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí. Letošních pět nejlepších projektů vybrala odborná porota Deníku E15 společně s platformou Byznys pro společnost.

Práce s kariérní poradkyní Petrou Drahoňovskou
Práce s kariérní poradkyní Petrou Drahoňovskou
Autor: Samsung

„Z ocenění projektu Tvoje Šance mám velikou radost nejen kvůli Samsungu a organizaci Nadání a Dovednosti, ale především kvůli našim devíti letošním účastníkům, kteří na sobě za poslední měsíce neuvěřitelným způsobem zapracovali. Každý z nich si je už mnohem jistější ohledně svého budoucího směřování, což je v jejich sociálním prostředí spíše výjimečné.

Jejich nadšení a samozřejmě i ocenění Gesto roku 2018 nás jen utvrzují v tom, že i další ročník projektu Tvoje Šance pro mladé nadějné osobnosti bude mít skutečně smysl,“ uzavírá  prezident společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak Seung Joo Shin.

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku