Léto a úrazy - buďte vždy připraveni!

Léto a úrazy - buďte vždy připraveni!
Foto: Schwabe
Sdílej na facebooku
12. června  2017 
 00:00
Prezentace klienta

Léto se blíží, dětem začnou prázdniny a rodičům zase doba dovolených. Přesto pozor! Pokud nechcete strávit prázdniny o berlích se sádrou na noze nebo minimálně sedřeným kolenem, opatrnost je na místě. Statistiky potvrzují, že právě letní měsíce jsou na zranění nejrizikovější. 

Proč tomu tak je? Důvody jsou jednoduché. Pěkné počasí, období volna pro děti i dospělé vyplněné prázdninovými aktivitami. To vše znamená přeplněné cyklostezky, koupaliště, turistické trasy i další místa, které jsou hojně vyhledávaná k relaxaci i sportu. A právě tam je riziko úrazů největší.

Autor: Schwabe

7 základní pravidel prevence nejčastějších letních úrazů:

  • Na kole, bruslích a motorkách používejte vždy ochranné pomůcky (přilbu, chrániče atd.).
  • Neskákejte do vody, kterou neznáte.
  • Délku běžeckých, turistických a cyklistických tras volte přiměřeně svým schopnostem (často za úrazem stojí únava).
  • V lese či po horách nechoďte v delších úsecích se skloněnou hlavou nebo blízko za sebou.
  • Věnujte pozornost technickému stavu svého kola (sjetý vzorek, brzdová lanka atd.), bruslí (sjetá kolečka či brzdička) či motorky.
  • Buďte obezřetní při kontaktu s cizím psem, případně jinými zvířaty.
  • Vyvarujte se konzumace alkoholických nápojů během rekreačních aktivit.

Nejčastější úrazy:

Autor: Schwabe
Až budete vyrážet na prázdniny, nezapomeňte na lékárničku, která by měla být vybavena nejen základními přípravky pro rychlé ošetření ran a odřenin, ale pamatujte i na přípravky pro úlevu od bolesti, která se může dostavit a znepříjemnit Vám nebo vašim dětem pobyt v přírodě.

Jste-li příznivci přírodních léků, přibalte s sebou na dovolenou Traumeel mast. Ta je indikována právě ke zmírnění bolesti u lehkých či středně těžkých poraněních pohybového aparátu jako jsou podvrknutí a vykloubení • Zlomeniny kostí • Kožní oděrky• Natažené šlachy a vazy • Otoky měkkých tkání

Traumeel navíc obsahuje jen přírodní složky!

Více si přečtete na www.traumeel.cz.

Autor: Schwabe

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku