Jak zmírnit akné v těhotenství?

Foto: Notino
Sdílej na facebooku
10. prosince  2020 
 00:00
Prezentace klienta

Vlivem velkých hormonálních změn v těle těhotné ženy dopředu vlastně nikdy nevíte, s čím se budete potýkat. Jednak jsou to nezvladatelné chutě, proměnlivé nálady, a potom se mohou objevovat problémy s padáním vlasů nebo například akné. Právě zhoršení stavu pokožky přitom patří mezi častý jev, který se může objevovat přímo v návaznosti na těhotenství, ale také po porodu.

Vliv hormonů se dá těžko potlačit

Stejně jako se přirozeně pleť zhorší před nástupem menstruace, může se něco podobného dít právě v období těhotenství. A bohužel se tomu nedá úplně zabránit. Vhodnou kosmetikou a zdravou životosprávou ale můžete problém zmírnit, aby nebyl tak výrazný a nepříjemný. Mezi povinnou výbavu nastávajících maminek tak může patřit mimo jiné právě i krém na akné. Kombinujte ho ideálně s kvalitním prostředkem pro vyčištění pleti a dostatečnou hydratací.

Omezte těžkou dekorativní kosmetiku

V rámci snahy o uklidnění pleti, na které se téměř zničehonic začala objevovat spousta nedokonalostí, se vyplatí nejenom správné krémy, čištění a podobně. Pokuste se omezit také hutnou dekorativní kosmetiku. Těžký make-up tak zkuste nahradit například lehkým BB krémem a následně nezapomínejte na důkladné odlíčení.

Vyberte kvalitní kosmetiku pro sebe i miminko

V těhotenství se hodí také další kosmetika pro maminky například v podobě hydratačního olejíčku pro péči o jizvy a strie. A až se miminko narodí, přidejte ke své objednávce také některý z kvalitních přípravků s jemným složením vhodným právě pro citlivou dětskou pokožku. Vsaďte na některou z osvědčených značek a přípravku používejte vždy malé množství. Zároveň pečlivě sledujte, jestli dítě nemá kožní reakci, která by mohla značit alergii k určité složce ve vybraném produktu. Naštěstí existuje mnoho různých alternativ a dalších značek.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku