5 tipů, jak zatočit se skvrnami na bílém prádle

5 tipů, jak zatočit se skvrnami na bílém prádle
Foto: Reckitt Benckiser, spol. s.r.o.
Sdílej na facebooku
7. srpna  2017 
 00:00
Prezentace klienta

Bílé prádlo je nejzranitelnější součástí vašeho šatníku a magnet na nečistoty. Užívejte si ho bez starostí díky moderním odstraňovačům skvrn! Zářivě bílá barva neodmyslitelně patří k létu – nikdy nevyjde z módy, příjemně se nosí pod rozpáleným sluncem, vyzařuje eleganci a nevinnost. Ale také přitahuje skvrny a nejvíce jimi trpí.

Stačí chvilka nepozornosti a vaše šaty jsou viditelně znečištěné červeným vínem, kapkou kávy, ovocem či od jídla. Dnes je však možné použít Vanish Oxi Action Crystal White na bílé prádlo, díky kterému se již nemusíte bát léta v nádherně bílých šatech. Vaše prádlo bude beze skvrn a navíc až o tři odstíny bělejší.

Víno, krev a mastnota nesmějí zaschnout

Nejodolnější skvrny jsou od červeného vína, krve a mastného či barevného jídla. Nenechte je zaschnout, jejich odstranění je pak výrazně složitější. S červeným vínem vám pomůže sůl, která tekutinu nasaje, poté zasažené místo vysoušejte utěrkou. Krev nikdy nesmývejte teplou vodou, která by ji více „zažrala“ do látky – vždy použijte vodu studenou. Barevné a mastné skvrny od jídla ještě před zaschnutím vysajte papírovou utěrkou. Usnadníte práci odstraňovači skvrn a zaručíte tím nejlepší možný výsledek.

Pot mění barvu bílého prádla. Jak nažluté skvrny?

Bílé prádlo v letních měsících ideálně odráží teplo a cítíme se v něm velmi příjemně. Je však náchylné na skvrny od potu, se kterým si někdy neporadí ani ten nejlepší antiperspirant. Takto znečištěné šaty namočte do vody s odstraňovačem skvrn. Namáčejte ve vodě o teplotě maximálně 40 °C a ne déle než šest hodin.

Na odolné skvrny zaútočte přímo v místě výskytu

Ty nejodolnější skvrny vyžadují extra péči ještě před praním, nemusí však jít o časově náročnou záležitost. Vydrhněte je krátce a lokálně odstraňovačem skvrn, tím zajistíte nejvyšší možný efekt na znečištěném místě.

Autor: Reckitt Benckiser, spol. s.r.o.

Pravidelná péče zajistí trvalou bělost

Pro obnovu bělosti běžně znečištěných oděvů přidávejte odstraňovač skvrn přímo k pracímu prostředku a vyperte prádlo v pračce, případně v ruce. Pro maximální účinek stačí jen malá dávka a vaše šaty budou opět úžasně zářit.

V bílé bez starostí i do přírody

Sedla jste si v bílých šatech na trávu v parku, v lese či na zahradním večírku? Zelených skvrn se snadno zbavíte vetřením odstraňovače na zasažená místa, poté nechte prostředek na několik hodin zaschnout a prádlo vyperte.  

Tip: Vanish Gold Oxi Action na bílé prádlo

Tekutý odstraňovač skvrn Vanish Gold Oxi Action na bílé prádlo představuje super rychlý a účinný způsob udržování bílých látek bez poskvrnky. Vanish Gold představuje posílené složení standardu Oxi Action a působí dokonce i na zaschlé a odolné skvrny. Výsledky se dostavují za pouhých 30 vteřin* a oblečení je po jeho použití až o tři odstíny bělejší. Poradí si i se skvrnami zaschlými až sedm dní již po prvním praní.

*Při dodržení návodu k použití a praní při 40 °C platí např. pro tyto čerstvé skvrny na bavlně: borůvková šťáva, dětské jídlo s masem, červené ovoce nebo červené víno.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku