Škola volá! Víte, na co nezapomenout při nákupu školní výbavy?

Ilustrační foto
Foto: Druchema
Sdílej na facebooku
20. srpna  2018 
 00:00
Prezentace klienta

Už jen pár dní a začne vše na novo. Škola se všemi povinnostmi, starostmi i radostmi. Než ale vypukne, je třeba dítě připravit a pořídit mu správnou školní výbavu, zvláště, pokud jde letos do školy poprvé. Ta nejkrásnější aktovka a penál jsou pro dítě sice to nejdůležitější, ale zapomenout nesmíme ani na zdánlivé drobnosti, které se krátce po začátku školního roku mohou ukázat jako podstatné pro každodenní život školáka.

Co třeba takové potřeby na výtvarnou výchovu? Nevypadly náhodou při pořizování aktovky, psacích potřeb, krabičky na svačinu nebo sáčku na přezůvky z vašeho seznamu?

Výtvarné pomůcky pro každodenní využití

Dítě bude mít sice hodiny výtvarné výchovy nebo kreativní kroužky jen jednou, maximálně dvakrát týdně, ale samotné potřeby využije prakticky dennodenně. Takové nůžky, měkká kreslicí tužka, voskovky, a hlavně lepidlo – to jsou věci, na které se přesto při nákupu školní výbavy zapomíná nejčastěji.

Pokud i vy patříte mezi rodiče, kterým tyto školní pomůcky úplně vypadly z hlavy, máte ještě posledních pár dní čas je v relativním klidu dokoupit. Poradíme, vám, jak vybrat, co nejlépe!

Školní výbava od českých výrobců

Při výběru kreativních školních potřeb nesmíte zapomínat na to, že vaše dítě s tvořením prakticky začíná a je proto nejideálnější pořídit skutečně pomůcky určené pro začátečníky, se kterými se bude dítěti snadno pracovat, a hlavně mu nehrozí žádné zranění nebo poškození věcí či oblečení. Vyplatí se proto vybírat potřeby od českých výrobců, takové, které jsou nezávadné a práce s nimi je co možná nejjednodušší.

U nůžek tak doporučujeme volit nůžky s kulatým zakončením, u tužek zdravotně nezávadné tuhy a náplně a u lepidel ideálně lepicí tyčinky, se kterými si dítě nijak neublíží a nepotřísní od lepidla sebe i okolí (např. Herkules).

Lepidla lze navíc v současnosti již sehnat v řadě podob. Například jako klasickou lepicí tyčinku, ale i jako speciální tyčinku s funkcí Mizím, která díky fialovému zbarvení sděluje dítěti informaci, kde už je nanesena a kde nikoli a zda už lepidlo zaschlo. A samozřejmě pro děti, které si už ve školním věku potrpí na vlastní styl je možné sehnat například lepicí tyčinky pro kluky a holky, tedy v modré nebo růžové barvě, které zároveň dokonale zapadnou do penálů našich ratolestí.

Projděte si tedy nyní v klidu nakoupenou výbavu a pokud vám ještě nějaká ta drobnost chybí, zavítejte do papírnictví, ať je vaše dítě na školní rok připraveno po všech stránkách.

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku