Zařiďte předškolákovi ten nejlepší pokoj

Zařiďte předškolákovi ten nejlepší pokoj
Zařiďte předškolákovi ten nejlepší pokoj
Foto: MONETA Money Bank
Sdílej na facebooku
6. září  2019 
 00:00
Prezentace klienta

Máte doma dítě mezi 3–6 lety věku a přemýšlíte, jak mu přetvořit pokoj tak, aby v něm bylo všechno, co vás malý drobeček potřebuje? Máme pro vás několik typů, na které byste neměli zapomenout.

Předškolák už plní úkoly, hlavní je ale pořád hra

Doba, kdy jste měli doma miminko a chodili na procházky s kočárkem, je už pryč. Teď máte dítko ve věku předškoláka, které každý den navštěvuje školku nebo jiné zařízení, kde se učí tvořit a spolupracovat s ostatními dětmi. Během tohoto období se vaše dítě naučí soustředit a udržet delší dobu pozornost, zvládne dokončit zadaný úkol, místo rodičů přijme autoritu učitele, dokáže si samo dojít na záchod, najíst se i obléknout. Velkou část aktivit ve školce tvoří hra a na to byste měli myslet i při zařizování pokojíčku.

Rozdělte si pokoj na 3 základní zóny

Dětský pokoj by měl mít ideálně omyvatelnou podlahu s kusovým kobercem případně měkkou puzzle podložkou, bude se vám tak nejlépe udržovat. Celý pokoj si rozdělte do několika zón podle činností, které zde dítě bude vykonávat. Mezi základní zóny patří spací koutek, pracovní část a hrací zóna. Někdy se výbava pokoje může cenově vyšplhat výš, než jste původně plánovali. Podívejte se na rychlou půjčku od MONETA Money Bank. Pokryjete díky ní náklady na vybavení pokoje, nemusíte dokládat, na co peníze potřebujete a výši splátek si určíte tak, jak potřebujete.

Nejdůležitější je místo na odpočinek

Postel je alfou a omegou každého pokoje. Předškolákovi už klidně můžete pořídit postel o velikosti dospělácké postele. Vybírejte pečlivě hlavně matraci kvůli správnému vývoji páteře. Pokud vaše dítě v noci hodně cestuje, dokupte k postýlce zábranu, aby v noci nespadlo. K posteli můžete umístit i noční stolek s lampičkou na večerní čtení pohádek. Pokud máte v pokoji dostatek místa, pořiďte k posteli ještě dětské křesílko nebo pytel.

Vybírejte pečlivě hlavně matraci
Vybírejte pečlivě hlavně matraci
Autor: Shutterstock

Připravte místo, kde bude předškolák tvořit

Pracovní část pokoje je určitou přípravou na školácké období. Umístěte do pokoje stůl a židli, kde může dítě malovat, skládat, stříhat nebo třeba stavět. Pamatujte jenom na to, že by židle neměla být příliš vysoká. Dítě musí pohodlně dosáhnout nohama na zem. Celý pracovní kout umístěte k oknu, abyste zajistili dostatečný přísun denního světla.

Vybírejte z koberců a podložek, které poslouží pro hru

Hrací zóna je prakticky zbytek pokoje. Doménou by měl být kusový koberec nebo měkká a hřejivá podložka, na které si dítě může pohodlně hrát. Dnes existuje spousta různých vzorů podložek i koberců od silnic, vesnic až po zvířátka nebo dopravní prostředky. I samotný koberec tak může být pro dítě něco jako zábavná hračka. Kusové koberce do dětského pokoje jsou navíc dělané z odolnějších materiálů, takže pokud tam dítě cokoli rozlije, nebudete mít s úklidem takové problémy.

Hračky, kam se podíváš

Rozhodně nešetřete na různých úložných boxech. Děti mají spoustu hraček a pokud chcete zachovat dojem uklizeného a čistého pokoje, pak je dostatečné množství regálů a truhel na hračky naprosto nezbytné. V některých případech se vám vyplatí nechat nábytek zhotovit na míru u truhláře, abyste co nejefektivněji využili prostor v místnosti. Dětem můžete do pokoje pořídit také tabuli nebo na část zdi umístit černou tapetu, na kterou mohou kreslit křídou. Bude je to bavit a můžete se společně učit první čísla nebo písmena. Aby byl pokoj veselejší, nebojte se vymalovat barevně jen některé zdi nebo sáhněte po veselých barevných samolepkách na zeď.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku