Jak zkrotit děti poněkud zdivočelé po prázdninách? Škola už se blíží

 • Léto, kdo by myslel na školu?
  Léto, kdo by myslel na školu?
  Foto: iStock.com
  Sdílej na facebooku
  21. srpna  2017 
   06:00

  Bojíte se dalšího školního roku? My taky! Ale dřív než dojde na všechny ty příšerné seznamy, nákupy učebnic a přihlašování do kroužků, musíme nejdřív zkrotit děti a přivyknout je tomu, že už nemají volno od nevidím do nevidím.

 • Představy vs. realita

  ...

  Možná existují vzorné rodiny, kde se na první školní den i ty následující připravovali nejméně týden předem, takže děti už jsou vycepované a na prázdniny už moc nemyslí. U nás doma si ale volna vždycky užíváme až do posledních chvil, takže přechod do školního režimu je vždycky tak trochu šok. Přesto to i nadále považujeme za nejlepší možný model. Proč prázdniny zkracovat? 

 • Kde je ten batoh?

  ...

  První den: dneska ještě stačilo jít do školy s prázdnýma rukama, učí se málokde a leckde prominou i chybějící přezůvky a podobně. Program na odpoledne je jasný aneb kde je batoh, penál, věci na tělocvik...? Bohužel nevylučuju ani to, že na povrch vypluje i nějaká ta červnová svačina... Naštěstí stačí přežít zítřek, později tu budou dva dny na vzpamatování se a dospání. Ale pak už to pojede naostro. Jak na to? 

 • Musíte znovu zavést pravidla

  ...

  Během prázdnin jste se možná poflakovali spolu s dětmi. To je dobře! Stejně jako to, že jste jim dovolili věci, které ve školním roce nesměly. Uvolněná pravidla se však musí vrátit do normálu. Nejde jen o to, aby váš den zase dostal řád, ale pokud budou děti například málo spát, budou unavené, nebudou dávat pozor a tak dále. Vraťte se třeba také k tomu, že večeřet budete v plus minus stejnou dobu a rozhodně ne každý ve svém pokoji, což se o prázdninách sneslo. 

 • Budou na vás naštvané. To unesete

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Nebylo těžké být v létě za super rodiče, kterého není těžké umluvit na další zmrzlinu nebo pozdní odchod do postele. Teď budete muset přitvrdit, i když bylo docela fajn být tak oblíbeným rodičem. Připravte se na to, že zpět jsou oči v sloup, odmlouvání a vzteklé scény. To přežijete. 

 • Ať se máte na co těšit

  ...

  Naplánujte si další hezké zážitky, na které se budete těšit, ať už to budou odpolední cesta na hřiště, kino v pátek odpoledne nebo víkendový výlet. Mimochodem, myslete i na sebe a taky choďte spát dříve, ranní vstávání vám taky půjde snáze a nebudete mít takové kruhy pod očima. 

/
Autor: wall
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku