No tak si musí najít jiného chlapa. To přehnal, ne?

Lidovecký politik Pavel Bělobrádek chtěl možná být jen – tak trochu po chlapácku – vtipný, ale vůbec se mu to nepovedlo. Když se ho tenhle týden redaktoři studentské části webu E15 zeptali na názor ohledně chudoby neúplných rodin, řekl jim, že taková žena si po rozvodu "holt musí najít jiného chlapa". 

Následujících několik hodin se snažil vysvětlit, že to myslel jako žert. Nakonec sepsal omluvu, ale stejně například na Facebooku dál rozvíjel svou původní myšlenku. Ráda bych mu vzkázala, že jako vtip je to hodně špatné a hlavně je to hloupé. Bělobrádkovo doporučení dělá z rozvedených matek lovkyně číhající na nějakého troubu, který bude živit je i jejich děti. A odvádí pozornost od toho, kde je skutečný problém. 

Rodič po rozvodu to má často těžké, i když alimenty dostává, natož když se na jejich placení druhý rodič vykašle. Což činí asi pětina expartnerů, v některých krajích pak čtyři z deseti. Pro napjaté rodinné rozpočty je průšvih i to, když výživné chodí nepravidelně nebo pozdě, případně v kolísavé výši. 

Považuju ze skvělé, že se stát konečně rozhoupal k zavedení zálohového výživného, kdy by alimenty platil stát a po dlužnících ho vymáhal. Jasně, státní alimenty jsou celkem nízké a dosáhnout na ně není snadné, ale jde hlavně o princip: tedy ukázat, že neplacení alimentů je špatně, nezájem o "bývalé" děti je špatně a tak dále. Mělo by se o tom mluvit v tomhle duchu, a ne to pořád všelijak zlehčovat.

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy

 

Zobrazit domovskou stránku