10 neotřelých nápadů, co dělat doma s dětmi, když je venku ošklivo

Velkou výpravu můžete podniknout, i když tomu počasí zrovna nepřeje
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
19. července  2020 
 06:00

Už vás nebaví číst dokola stejné knížky a vaše děti ještě méně? Po stopadesáté kreslit koně nebo tankovou bitvu? A venku ne a ne přestat pršet a energie vašich dětí už dávno překročila hranici snesitelnosti? Podívejte se na úžasné tipy, co s nimi doma podniknout. Většinou si vystačíte s tím, co máte doma!

Déšť pochopitelně není důvod, proč nejít ven. Jako osvícení rodiče víme, že neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení. Přesto ale většinou nestrávíme s dětmi mimo domov tolik času, jako když neprší. Přináším pár tipů, jak naložit s časem, který nám za špatného počasí doma trochu přebývá. Vystačíte si opravdu s minimem nákladů.

Dráhy a bludiště

Pokud máte doma úzkou předsíň, zkuste v ní vytvořit provázkové bludiště. Natáhněte z jedné strany na druhou překážky tak, aby je děti musely podlézat nebo překračovat.

VŠECHNY NÁPADY VE FOTOGALERII

Z předmětů, které máte doma, se dají vytvořit různá bludiště a dráhy. V galerii uvidíte obývací pokoj, ve kterém si děti udělaly dráhy pro auta jen za pomoci průhledné lepenky. Mít dovoleno lepit ji po sedačce nebo po koberci bude asi mnohem zábavnější než samotné ježdění s autíčky.

Konečně mohou najít uplatnění roličky od toaletních papírů! Můžete si společně s dětmi udělat kuličkovou nebo balónkovou dráhu přímo na zdi. Pokud je zrovna neskladujete, určitě vám postačí srolované papíry.

Bludiště se dá postavit také z brček, nápad opět uvidíte v GALERII

Neštovice: Jak nemoc poznat? Mají rodiče nechat potomka nakazit, nebo očkovat?

Neštovice: Jak nemoc poznat? Mají rodiče nechat potomka nakazit, nebo očkovat?

Plané neštovice jsou vcelku otravná nemoc. Většinou mají lehký průběh, ale trvá poměrně dlouho, než se jich dítě zbaví a vzpamatuje se z nich. Proto…celý článek

Výbuchy a další tipy pro zvídavé

Velice oblíbenou činností je dokazovat neustále dokola, že kyselina a zásada spolu bouřlivě reagují. Použít se dají bezpečné ingredience – ocet a jedlá soda. Pro lepší efekt můžete do octa přidat potravinářské barvivo a jar, aby to navíc ještě hezky pěnilo. Pak už jen přisypte sodu a kochejte se.

NÁPADY NA FOTKÁCH

Zájemci o stavby si mohou vytvořit vlastní srub ze slaných tyčinek, na vlastní oči ho můžete spatřit opět v galerii. Stejně jako veselý květináč, do kterého můžete zasít třeba zbylé osení z Velikonoc.

Balónkové závody

Nafouknutý balónek je skvělý pohon pro rakety nebo pro autíčka. Pokud na něj připevníte brčko, kterým provléknete provázek, získáte skvělou raketu. Ti šikovnější se pak mohou pustit do výroby autíčka ze staré petlahve. Z těch se dají vyrobit i zajímavé terče, do kterých se můžete trefovat víčky.

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku