Čtení na prázdniny: Navštivte Dům myšek, dejte dětem Hildu neb povedenou encyklopedii

Dům myšek
Foto: Meander
Sdílej na facebooku
24. července  2016 
 18:00

Prázdniny jsou skoro v půlce a vám dochází inspirace, co číst? Ať už jde o knihy pro děti nebo o čtení, které bude bavit především dospělé? Zbytečná obava, zajímavých knížek je tolik, že spíše nebudete vědět, po které sáhnout dříve. Podívejte se na naše tipy, pokud jde o beletrii pro děti i dospělé, ale také třeba o encyklopedie pro děti. 

Nejnovějším objevem naší dětské knihovny je Dům myšek. Knížku napsala, ale hlavně opravdový dům myšek, jehož fotky u příběhů najdete, vyrobila Holanďanka Karina Schaapman, matka šesti dětí. V češtině ji vydal Meander děti kolem tří čtyř let z ní musí být nadšené. Hlavními hrdiny jsou dva kamarádi, Sam a Julie - zatímco klidný Sam pochází z velké rodiny, divoká Julie žije jen s maminkou. Dům myšek přináší několik příběhů z velkého myšího domu a my doma doufáme, že brzy tady vyjdou i další příběhy, protože tahle knížka je opravdu zajímavá. 

Vyšlo také nové číslo časopisu Raketa s poditulem Časopis pro děti chytrých rodičů a i sedmé číslo potvrzuje, že to přesně sedí. Téma? Tentokrát létání! 

Že chcete něco pro děti, které chtějí část dlouhé a dlouhé hodiny? Pak se nabízí třeba Dědečkův velký útěk nebo Smetištejn¨- obě vydalo Argo, případně, kdyby snad nechtěly číst zase tak moc, slavný komiks Hilda, který vytvořil anglický kreslíř a scenárista Luke Pearson.

GALERIE: KNIŽNÍ TIPY NA PRÁZDNINY

Nakladatelství Baobab nás potěšilo tím, že znovu vydalo krásnou knížku Haló, Jácíčku, kterou napsala Daisy Mrázková. Za skvělé knížky na léto považujeme i dětské encyklopedie, protože kdy jindy člověk narazí na tolik nových a zajímavých věcí, které stojí za pozornost. Skvělé kousky vydává Albatros, zaujala nás například Encyklopedie pro děti 21. století nebo třeba titul Jak funguje svět. 

Máte radi legendy a pověsti? Pak jsou tu pro vás dvě novinky: Praha v legendách a České, moravské a slezské hrady ve faktech, mýtech a legendách. První z nich vydal Práh, druhou Albatros. Když léto, tak výlety. A pokud už nemáte žádné nápady, vyzkoušejte nové průvodce od nakladatelství Universum - novinky přinášejí tipy na výlety autem a do podzemí.

Dětské knížky, které stojí za pozornost. Baví nás Počítání, Mraveniště i Naschválníčci

Dětské knížky, které stojí za pozornost. Baví nás Počítání, Mraveniště i Naschválníčci

Nevíte, jaké novinky vycházejí mezi knihami pro děti a které stojí za pozornost? Poradíme vám. celý článek

Co se čtení  pro dospělé týče, je tu nová detektivka Tma od Bernarda Miniera nebo další díl série, kterou pod pseudonymem Robert Galbraith píše Joan Rowlingová. Nebo Němý křik, který napsala 

Sdílej na facebooku
Autor: wall

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku