Chcete, aby vás puberťáci brali vážně? Pak musíte znát tohle

 • Chcete, aby vás puberťáci brali vážně? Pak musíte znát tohle
  Foto: Shutterstock
  Sdílej na facebooku
  8. srpna  2016 
   06:00

  Máte doma teenagera a občas i pocit, že mluví cizí řečí, nebo dokonce že je z jiné planety? Přečtěte si, co je aktuálně středobodem života náctiletých a co byste měla vědět.

   

 • Pokémon Go

  ...

  V posledních dnech jste možná zaznamenali nenadálý pohyb svého jinak „hnijícího“ potomka, který se obyčejně buď válí v posteli s mobilem v ruce, nebo se válí u počítače, ti oldschoolovější u televize. Najednou s toutéž chytrou mašinkou pobíhá nejen po bytě, ale dokonce i venku, a vyvrací tak vaše dlouhodobé podezření, že je upírem. Z brlohu na světlo totiž celé masy mladých vytáhla nová hra od Nintenda, která oživila dávno zapomenuté postavičky – Pokémony. A v čem že ten zázrak spočívá? Mobilní hra používá principy tzv. augmentované reality, tedy reálného světa doplněného v tomhle případě o pokémony. Až bude vaše dítě vykřikovat, že ulovilo zelenou ještěrku či hada, nemusíte se tedy bát, že požilo LSD.

 • Deezer/Apple Music/Google Play/Spotify/Tidal

  ...

  Muzika je velkou a důležitou součástí života náctiletých, takže když váš teenager ani napotřetí neodpovídá na dotaz, nejspíš vás neignoruje, ale jen neslyší, protože poslouchá hudbu. CD přehrávač by zařadil do prvohor a nejspíš už muziku ani pirátsky nestahuje, ale streamuje. A teď česky: streaming je přenášení hudby, filmů nebo televizního vysílání přes internet v reálném čase, aby se daly přehrávat na počítači nebo přehrávači, aniž by se na tato zařízení ukládaly. Deezer, Apple Music, Google Play, Tidal nebo Spotify jsou nejznámější služby, kde je možné čerpat miliony písniček. Některé jsou zdarma, jiné placené. Nevýhodou neplacených je většinou reklama a nízká kvalita zvuku.

 • Overwatch

  ...

  Konečně jsme se dostali ke každodennímu obrázku, který nejspíš vidíte po svém příchodu domů z práce. Byt vypadá jako po náletu, ale váš teenager sedí u televize a nejspíš už několik hodin mastí hru Overwatch. Nejspíš si vás všimne až ve chvíli, kdy mu šlápnete do mísy s chipsy – jeho obědovečeře. Jídlo, které jste mu včera dvě hodiny vařila, zůstalo v lednici netknuté, vždyť by si ho složitě musel ohřát v mikrovlnce. Co je Overwatch zač? Z vašeho pohledu nejspíš jedna z mnoha zaměnitelných stříleček, ale proboha, jen se opovažte to před ním říct nahlas! Chcete-li zabodovat, zkuste radu odborníka na hry: Musíš měnit postavy. Podle mapy, soupeřů i místa, kde se bojuje. Že jste nerozuměla? Nevadí, váš malý závislák bude.

 • Uber

  ...

  Jestli se vaše mládě chystá někam vyrazit či přijelo domů s Ubrem, není na něj třeba nastoupit s křížovým výslechem, i když o něm mluví s nadšením v pět hodin ráno. Nejde o žádného podivného kamaráda, který vašeho andílka svádí na scestí. Uber je lacinější a víc cool způsob přepravní služby a je teď velkým trnem v oku taxikářům. Můžete si svého „převozníka“ vybrat a pak ho ohodnotit, takže ve službě zůstávají jen ti čtyř a více hvězdičkami ocenění. Společnosti totiž velmi záleží na spokojenosti zákazníků. Zajišťuje se – jak jinak – přes mobilní aplikaci a do několika minut u vás přistane spolehlivý odvoz. Není potřeba rezervace ani čekání ve frontách na taxi. Zatím v ČR funguje jen v Praze, ale dá se očekávat, že Uber brzy expanduje i k vám.

 • Hvězdy, které je zajímají

   

  Demi Lovato
  Demi Lovato

  Zapomeňte na Madonnu i Brada Pitta. I když jména nových star jsou jak opsaná z pornokazet osmdesátých let, většinou jde o víceméně nevinné dívenky a kloučky, kteří za jediný den vydělají tolik, co my za celý rok. Letí Demi Lovato (zpěvačka a herečka), Ariana Grande (herečka, zpěvačka a modelka), Bella Thorne (herečka a modelka), Gigi Hadid (modelka), Zayn Malik (zpěvák) nebo Louis Tomlinson (zpěvák a herec). Co ještě byste měla vědět? Třeba to, že Miley Cyrus a Liam Hemsworth už chystají svatbu, Taylor Kinney a Lady Gaga se rozešli a že Zayn má tetování, které svítí ve tmě. Jak jsme bez těch informací mohly žít? 

  Přečtěte si více o výchově dětí všeho věku ZDE

/
Autor: Radka Pilzová
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku