Brutálně upřímné: Jak se liší pohledy na matku a otce, když se starají o děti | Supermámy

Brutálně upřímné: Jak se liší pohledy na matku a otce, když se starají o děti

U holiče. K muži: Chcete to jen zastřihnout? K ženě: A kdo vám hlídá děti?
Foto: Boredpanda.com/Facebook.com/Babble
Sdílej na facebooku
11. srpna  2016 
 06:00

Chaunie Brusie, spisovatelka na volné noze a matka čtyř dětí, má spoustu zkušeností s tím, že okolí často vnímá matky úplně jinak než otce. Dost možná to znáte taky: zatímco ženu s dětmi třeba v tramvaji okolí nemilosrdně hodnotí za každé výchovné zaškobrtnutí, muže s potomky leckdo vnímá jako hrdinu už jen kvůli tomu, že se nebojí je vzít ven. 

Schválně se podívejte na následujících pět obrázků. Jsou vám povědomé? Nám moc. A také jsou bohužel komické jen trochu – protože přesně tohle se běžně děje. Matka, která jde s dětmi na hřiště a občas se při tom koukne na mobil, sklidí kritiku za to, že se nevěnuje dětem, otec by mohl klidně surfovat celou dobu, protože je samo o sobě skvělé, že tam s dětmi vůbec přišel. Nebo ne? Obrázky od Chaunie Brusie zveřejnil na svém Facebooku web babble.com

GALERIE: Stává se vám to taky? 

U lékaře. K muži: Jé, ty nehty ti nalakoval tatínek? K ženě: Víte, že laky na nehty jsou toxické?
U lékaře. K muži: Jé, ty nehty ti nalakoval tatínek? K ženě: Víte, že laky na nehty jsou toxické?

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Dvojčata (2) dokonale předvádějí úvodní scénu z Ledového království

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku