Dcera unikla díky štěstí: Nenoste děti, když vaříte, varuje popálená matka

Dcera unikla díky štěstí: Nenoste děti, když vaříte, varuje popálená matka
Foto: Facebook/Molly Landis
Sdílej na facebooku
7. prosince  2016 
 10:00

Šátky, manduky a další nosítka na děti jsou skvělé vynálezy, které vyhovují miminkům i rodičům. Malé děti uklidňuje blízkost matky nebo otce, rodičům zase vyhovují volné ruce, které díky tomu získají. A v tom může být problém, když se s dítětem na hrudi pustí do nějaké nebezpečné činnosti. Tou může být i vaření, ačkoli se při něm snaží dávat pozor. 

Američanka Molly Landis z amerického Wisconsinu dala před pár dny na Facebook svou vlastní fotku. Jsou na ní vidět popáleniny na hrudníku kousek pod krkem. Molly, která pracuje jako ošetřovatelka v neziskovce Aurora Health Care, je utrpěla doma při vaření.

Jen díky šťastné náhodě oheň nepopálil její ani ne měsíční dceru, kterou jinak velmi často mívá v manduce, ten den ji však poprvé uspala v lehátku, a proto vařila bez ní. Rozhodla se před nebezpečím varovat ostatní rodiče, kteří jinak nosí děti při spoustě různých a vlastně ne vždy bezpečných činností. 

Pavel Urík vysvětlí, jak poskytnout první pomoc v případě popálenin • VIDEO: 

"Normálně nesdílím osobní informace, ale rozhodla jsem se sdílet tento příběh," píše ve facebookovém statusu pod fotkou s tím, že se její sporák při vaření vzňal a ohnivá koule zamířila přímo proti jejímu hrudníku a obličeji. 

Způsobilo jí to otevřené a nesmírně bolestivé rány. "Je to hrozné a hodně to bolí, ale je obrovské štěstí, že jsem u sebe neměla malou, čtyři týdny starou dcerku, kterou jinak velmi často nosím v šátku, abych měla volné ruce," píše dále. 

Vůbec nejhorší popáleniny má tam, kde by jinak mělo miminko hlavu, takže by pro něj úraz mohl mít fatální následky. "Takže chci všem rodičům vzkázat, aby byli opatrní při tom, co všechno dělají s malými dětmi. Ani já jsem si nikdy nemyslela, že se při vaření může stát něco podobného."

Pediatři nevědí, že kojené děti rostou jinak, a nutí ženy k přikrmování

Pediatři nevědí, že kojené děti rostou jinak, a nutí ženy k přikrmování

Kojené děti se nedrží růstových tabulek. Často se stává, že nejdříve rostou rychle a pak se tempo výrazně zpomalí. To nejednoho rodiče znejistí, a…celý článek

Lulu, Milena, Axl, River... Jaká zvláštní jména daly celebrity dětem a proč?

Lulu, Milena, Axl, River... Jaká zvláštní jména daly celebrity dětem a proč?

River, přesněji řečeno River Rocket. Nebo Řeka Raketa. Přesně takhle se jmenuje nejmladší pátý potomek kuchařské hvězdy Jamieho Olivera a jeho ženy…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku