Kapr pro děti! Podívejte se, jak rybu připravit tak, aby ji milovaly!

Jiří Konfehr předvádí, jak naporcovat kapra a připravit úžasné kapří hranolky pro děti
VIDEO: Adam Balažovič
Sdílej na facebooku
22. prosince  2015 
 06:00

V mnoha rodinách to vypadá na Štědrý den podobně: dospělí se těší na kapra a dětem se připravují kuřecí nebo vepřové řízky, aby se děti nemusely stresovat hledáním kostí. Podívejte se na tip odborníka: ukáže vám, jak připravit kapra tak, aby vznikly kousky bez kostí. Ty můžete připravit v klasickém trojobalu a udělat dětem kapří hranolky, které si určitě zamilují.

Většina lidí porcuje kapra na podkovy, je to asi nejjednodušší a klasický styl. "Pokud ale z kapra oddělíme filet, získáme tak jeho část, která je zcela bez kostí. Ta se dá pak použít na porci pro děti," prozrazuje svůj tip Jiří Konfehr, spolumajitel řetězce Food Story. Podívejte se na video ukázku, jak kapra naporcovat: nejprve zařízneme nůž nad hřbetní kost a podél celého kapra maso odřízneme. Přední kost prořízneme a celý filet stáhneme od hrudní kosti. Tím získáme čistý filet, jehož spodní část má minimum tuku a žádné kosti. Ta je pak ideální na přípravu kousíčků masa pro děti. "Tato část masa také nemá tak výraznou rybí chuť," dodává Jiří Konfehr. Můžete ji nakrájet na nudličky a obalit v trojobalu – získáte tak chutné hranolky, které si kromě dětí zamiluje i řada dospělých.

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku