Celebrity odkládají mateřství: Kterým se podařilo otěhotnět i po čtyřicítce?

Monroe a Moroccan - dvojčata zpěvačky Mariah Carey
Foto: Facebook, Instagram, Pinterest
Sdílej na facebooku
13. února  2016 
 06:00

Některým se dlouho nedařilo najít toho pravého, jiné mateřství dlouho odkládaly, aby nepropásly nabídku snů. A některé prostě na dítě musely čekat, protože nemohly otěhotnět nebo dítě donosit. Těhotenství ve vyšším věku s sebou nese více komplikací. Kterým celebritám to dopadlo dobře a porodily dítě po čtyřicítce?

Odkládání mateřství do vyššího věku je ve vyspělých zemích celospolečenský trend. Pozdní rodičovství má své výhody i nevýhody. V mladším věku hrozí menší riziko těhotenských komplikací, vrozených vad dítěte a například předčasných porodů. Na druhou stranu je žena kolem dvaceti let většinou na počátku svého vztahu a životní dráhy.

Nicméně po 35 letech se schopnost spontánně otěhotnět snižuje a ještě k výraznějšímu poklesu schopnosti dojde pak po čtyřicítce. Počet vajíček v těle ženy je daný od narození. Podle některých výzkumů se jich 90 procent vyčerpá do třiceti let. Žádná žena nemá zaručeno, že po 35. roce jí ještě nějaká vhodná vajíčka zbudou.

Přesto se čím dál tím více žen stává matkou po čtyřicítce. Někdy v této době porodí dokonce své první dítě – jako například herečka Eva Mendes, přítelkyně herce Ryana Goslinga, nebo zpěvačka Mariah Carey. Které další celebrity se staly matkou v pozdějším věku?

A jaký je podle gynekoložky Blanky Vavřinkové nejlepší věk pro otěhotnění – tak, aby žena mohla studovat, cestovat, budovat kariéru, hledat skvělého partnera a aby zároveň nebylo příliš pozdě? 

Jaký je podle gynekoložky nejlepší věk na otěhotnění? • VIDEO: 

 

Sdílej na facebooku
Autor: is

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku