25 zjištění: Co se s člověkem stane, když má děti? Jak jste dopadli vy? | Supermámy

25 zjištění: Co se s člověkem stane, když má děti? Jak jste dopadli vy?

Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
4. listopadu  2016 
 06:00

Nejspíše jste tušili, že rodičovství není úplná hračka. Ale možná vás dopředu nenapadlo, jak moc se toho díky svým dětem naučíte. Schválně si projeďte následující přehled – nemusíte brát všechno úplně vážně, ale podle nás je to celkem trefné. 

Nevěřte matkám z reklam, které mají doma vždycky naklizeno a navařeno, a ještě se stíhají svému dítěti věnovat tak, že by rovnou mohly do příruček jako vzoroví montessori rodiče. Nevěřte pro jistotu ani svým kamarádkám, které vypadají taky tak – určitě mají nějakou slabinu. 

GALERIE: Co o sobě člověk zjistí, když má děti

A nevěřte ani tomu, že mateřství člověka nijak nezmění, protože možná neotřese vaším základním postojem ke světu, ale rozhodně změní vaše postoje ke spoustě běžných drobností. 

Dítě se vrhlo na dort k prvním narozeninám • VIDEO: 

Protože upřímně řečeno skutečné mateřství celkem často připomíná boj o holé přežití. A vy možná zjistíte, že už dokážete jít nejen k popelnicím, ale i do města nenamalovaná, stejně jako vás – na rozdíl od někdejších časů – budou navždy dojímat i reklamy na prací prášek. To se stává. 

Psycholožka varuje: Tohle hrozí dětem, kterým rodiče nedají hranice

Psycholožka varuje: Tohle hrozí dětem, kterým rodiče nedají hranice

Když naše dospívající a dospělé děti vidí a slyší, co občas pronese jejich pětiletý bratr, tvrdí nám, že bychom na něj měli být přísnější. A že jim…celý článek

10 nejdůležitějších vět, které byste měli říkat svým dětem každý den!

10 nejdůležitějších vět, které byste měli říkat svým dětem každý den!

Dobře vedená konverzace pomáhá rodičům vytvářet trvalé a smysluplné vztahy s dětmi. Seznam následujících deseti opravdu důležitých a silných prohlášení…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.
Video
Proč jsou matky nevyspalé? Noční video odhaluje pravdu!

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku