Fotografka zachytila mateřství: Tohle je skutečnost, ne fotky z Instagramu! | Supermámy

Fotografka zachytila mateřství: Tohle je skutečnost, ne fotky z Instagramu!

První týden, únava
Foto: annaogierbloomer.com
Sdílej na facebooku
9. srpna  2019 
 06:00

Možná se vám tyhle snímky nebudou líbit tolik jako ty, které vídáte na Instagramu i jinde. Nejsou to žádné do detailu a posledního kousku oblečení matky i dítěte vyladěné fotky, které mají ukazovat, jaká je to mateřství designová krása. Americká fotografka Anna Ogier-Bloomer na to šla jinak. Nafotila, jak prožívala první dva roky mateřství ona. 

Anna se toho nebojí a nám se její fotky líbí. Protože přesně takhle si první dva roky s dětmi pamatujeme i my. Padaly jsme na zem únavou uprostřed ne moc uklizeného bytu, nezáleželo nám zase tak moc na tom, jak u toho vypadáme, a když jsme měly volnou chvilku, raději jsme ji prospaly. 

20 věcí, které by měl naučit každý táta svého syna!

20 věcí, které by měl naučit každý táta svého syna!

Ať chcete nebo ne, každý otec má potenciál trvale ovlivňovat život svých synů. A to od prvního dne, kdy se narodili. Mužský model je pro budoucí život…celý článek

Fotografčina série nazvaná Letdown to všechno zachycuje, a to spolu s okamžiky klidu a míru, který v domácnosti v tomhle období panoval. "Bylo to šokující období, kdy jsem poprvé zakoušela nezměrnou lásku k nějaké osobě a zároveň se vyrovnávala se spoustou výzev," vylíčila umělkyně deníku Huffington Post počátky soužití s dcerou Violet. 

Vzpomínala na to, jak se s manželem snažila tohle období hlavně přežít. Měla pocit, že už se nebude moci věnovat fotografování, a to zvláště poté, co se vrátila ke své práci profesorky umění, když bylo holčičce tři a půl měsíce. Tvrdí přitom, že stát se matkou pro ni bylo zdaleka nejtěžší, co ve svém životě zažila. 

Už chápu svou matku

Na svých snímcích z tohoto období se často zaměřovala na kojení, protože jí sice přišlo nádherné, ale také pro ni bylo, zejména z počátku, hodně obtížné. Zároveň by byla ráda, kdyby ho veřejnost chápala jako přirozenou věc, a to nejen u nejmenších dětí. 

Některé snímky nafotila rovnou, další vznikly pomocí samospouště, někdy za přístrojem stáli její manžel či sestra. "Díky tomu, že jsem se sama stala matkou, chápu lépe i svou matku," dodala Anna, která má dva sourozence. 

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Bohyně kojení: Kontroverzní a přitom něžné fotky budí pobouření

Fotografka Ivette Ivens je velkou příznivkyní kojení, a to včetně kojení na veřejnosti, které část lidí odsuzuje. Ona se na takovou kritiku rozhodla…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Doktorky v bikinách, křivák Klaus a…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku