Tipy na dárky pro nejmenší děti

Foto: BABY DIREKT
Sdílej na facebooku
19. října  2020 
 00:00
Prezentace klienta

Vybrat dárek, který zaujme malé dítě natolik, aby po pár minutách neskončil v koutě, je alchymie. Ideální jsou takové, které nejen že dítko potěší, ale zároveň ho i rozvíjí a mají i praktické využití. Podívejte se na naše tipy na dárky pro děti rozdělené podle věku.

Dárky pro půlroční dítě

●       V období okolo půl roku se začínají zavádět první příkrmy. Aby malé jedlíky jídlo bavilo, naservírujte je do veselého nádobí. Přemýšlejte také nad materiálem, ze kterého je vyrobené. Ideální je například bambus. Ten je šetrný k přírodě a neobsahuje žádné nebezpečné a škodlivé látky. 

Bambusové nádobí Zopa
Bambusové nádobí Zopa
Autor: BABY DIREKT

●       Přemýšlíte, že už je pomalu čas, aby děťátko spalo samo v pokojíčku? Pak mu udělá radost svítící a hrající kamarád, který mu bude při usínání dělat společnost. Projektor ve tvaru zvířátka se může stát parťákem nejen na usínání, ale i pro další hry.

●       Batolecí hry se odehrávají z velké části na zemi. Aby děťátku nebyla zima, pořiďte mu izolační, protiskluzovou podložku Play. Barevné vzory se stanou součástí dětské hry a kvalitní materiál usnadní dětem první pokusy o přetáčení se nebo lezení.

Podložka Play a pletení plyšáci
Podložka Play a pletení plyšáci
Autor: BABY DIREKT

Dárky pro roční dítě

●       Když se z batolete stane chodec, je ten správný čas pořídit první odrážedlo. Pro začínající motorkáře zvolte nižší, lehké odrážedlo jako je Zooter. Výhodou je kovová konstrukce, díky které je odrážedlo téměř nezničitelné. Co na odrážedle ocení jak rodiče, tak děti, jsou gumová kola, která nejen že lépe zvládají terén, ale jsou mnohem tišší než plastová.

●       Snad všechny děti milují skákání.Gumová hopsadla Skippy jsou vyrobená tak, aby skákání děti nejen bavilo, aby bylo i bezpečné a zároveň rozvíjelo psychomotorické schopnosti.

Gumové hopsadlo Skippy
Gumové hopsadlo Skippy
Autor: BABY DIREKT

●       Rostoucí tříkolka Nova je jeden z těch dárků, který bude dítko bavit i několik let. Dá se totiž uzpůsobit jeho potřebám. Nejmenší jezdec pojede připoutaný bezpečnostními pásy a hrazdičkou a stroj bude ovládat rodič pomocí vodící tyče, starší a zkušenější závodníci pak mohou tříkolku ovládat úplně sami. Navíc ji velmi snadno sbalíte na cesty, je totiž perfektně skladná.

Rostoucí tříkolka Nova
Rostoucí tříkolka Nova
Autor: BABY DIREKT

Dárky pro dvouleté dítě

●       Okolo dvou let si děti začínají samostatně hrát a do svých her zapojují i hračky jako jsou plyšáci. Někteří z nich, většinou pouze jeden jediný, se stanou nerozlučnými parťáky. Cestují s námi k babičkám, na všechny výlety a dovolené. Pro tyto případy je fajn, když je plyšák dostatečně kvalitní, aby veškerá dobrodružství, co nejdéle vydržel. Koukněte třeba na pletené plyšáky Zopa. Nejen, že jsou kvalitně provedení, antialergenní, ale zároveň i vkusní.

●       Máte doma malého závodníka, ale první odrážedlo už je mu malé. Pak je čas pořídit větší, dvoukolové. Děti se na něm naučí držet balanc. V kombinaci s tříkolkou, kde se naučí princip šlapání do pedálů, je to skvělá průprava na opravdické kolo. Dvoukolové odrážedlo by mělo být pevné, ale zároveň lehké, ať se s ním děti příliš nenadřou. Třeba jako Racer se svou magnesiovou konstrukcí nebo Tech Bike.

Odrážedlo Racer a Tech Bike
Odrážedlo Racer a Tech Bike
Autor: BABY DIREKT

Sdílej na facebooku
Klíčová slova:

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy