Herečka Drew Barrymore: Po druhém porodu jsem bojovala s poporodní depresí

Drew se svými dcerami, dvouletou Olive a tříměsíční Frankie a manželem
Drew se svými dcerami, dvouletou Olive a tříměsíční Frankie a manželem
Foto: Profimedia
Sdílej na facebooku
24. října  2015 
 06:00

Náladovost nebo deprese mohou po porodu postihnout každého. Bez ohledu na to, jak pohodové bylo těhotenství či jak náročná je péče o miminko. V novém čísle časopisu People se k nim přiznala americká herečka Drew Barrymore. 

"Byla jsem ráda, že mám dítě, navíc jsem nerodila poprvé. Podruhé mě však trápila deprese, kterou jsem poprvé vůbec nezažila," řekla herečka v rozhovoru. Má dvě dcery, tříletou Olive a rok a půl starou Frankie. Jejím manželem je umělecký konzultant Will Kopelman. 

Deprese pominuly, ale herečku trápily dlouhých šest měsíců, někdy přitom odezní už po několika týdnech. Herečka sama nicméně i toto náročné období považuje za cennou zkušenost.

Poporodní deprese trápí deset až dvacet procent žen. Jak se léčí?

Poporodní deprese trápí deset až dvacet procent žen. Jak se léčí?

Pocit bezmezného štěstí mohou po porodu vystřídat úzkost a smutek. Příbuzní se diví, proč je novopečená maminka smutná a plačtivá v době, kdy by měla…celý článek

Drew se svými dcerami
Drew se svými dcerami
Herečka v rozhovoru pro časopis People zároveň hovořila o tom, jak těžké je někdy vybalancovat rodinný a pracovní život a jak se rozhoduje, kolik čemu věnovat.

"Ideální by to bylo padesát na padesát, ale takhle to v životě nefunguje, ten je více chaotický," řekla Drew Barrymore, která svůj rodinný život označila za perfektní, byť naprosto nedokonalý. 

Popsala také, že je pro ni důležitá práce i rodina a že chce, aby její dcery viděly, že člověk může být spokojený i díky tomu, co dělá, že ho práce může bavit. 

Sdílej na facebooku
Autor: wall

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku