Mimoděložní těhotenství - příznaky

Mimoděložní těhotenství - příznaky
Mimoděložní těhotenství ženu ohrožuje na životě
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
25. června  2015 
 12:16

Při mimoděložním těhotenství se oplodněné vajíčko uhnízdí mimo dělohu, může to být ve vejcovodu, na vaječníku a výjimečně i v břišní dutině. Vajíčko pak může narušovat stěny orgánu a cév, hrozí také prasknutí vejcovodu a tudíž silné krvácení. Příznaky těhotenství se přitom nemusí nijak lišit od normálního průběhu. 

Jde o velmi vážný život ohrožující stav vyžadující okamžitou lékařskou pomoc. Žena může mít obvyklé těhotenské příznaky, nevolnost, výkyvy nálad a podobně. Mimoděložní těhotenství může však signalizovat jednostranná bolest v podbřišku, lehké špinění. Velkými bolestmi pak může žena trpět, pokud dojde k výše zmíněnému prasknutí vejcovodu. Pokud plod roste na vaječníku, může docházet ke chronickému krvácení. V některých případech však žena nemusí zaznamenávat potíže vůbec žádné.

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku