Zamlklé těhotenství

Zamlklé těhotenství
Mezi příznaky zamlklého těhotenství patří silnější bolesti v podbřišku, špinění, krvácení, ale mnohdy je zcela bez příznaků
Foto: Shutterstock.com
Sdílej na facebooku
26. června  2015 
 12:29

Když se plod v děloze z nějakých důvodů přestane vyvíjet, zanikne. Nastává buď samovolný potrat, nebo jde o zamlklé těhotenství, které tělo samo nevyloučí. Často je kvůli tomu potřeba menší chirurgický zákrok. 

Když se plod v děloze z nějakých důvodů přestane vyvíjet, zanikne. V případě potratu to ale tělo rozpozná, že plod odumřel a vyloučí ho. U zamlklého těhotenství tomu tak není a tělo produkuje stále těhotenské hormony. Na to, že plod se nevyvíjí, přijde pak až gynekolog při prohlídce. Odumřelý plod se odstraňuje chirurgickým zákrokem. Mezi příznaky zamlklého těhotenství patří silnější bolesti v podbřišku, špinění, krvácení, ale mnohdy je zcela bez příznaků.

 

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Video se připravuje ...
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku