Žena začala rodit ve 22. týdnu těhotenství, ale dokázala dítě zachránit

Foto: Facebook/Louise Amanda Adams
Sdílej na facebooku
11. března  2017 
 09:09

Britka Lousie Amanda Adams byla teprve ve 22. týdnu těhotenství, když jí praskla plodová voda a lékaři jí a jejímu manželovi řekli, že miminko má sotva pětiprocentní šanci na přežití. Letos oslaví první narozeniny. 

Manželé byli pochopitelně v šoku a rozhodli se udělat cokoli, co by mohlo nepříznivé prognózy zvrátit. A zaujaly je případy, o kterých četli – matky v nich dokázaly oddálit porod v případě, že jim plodová voda odtekla příliš brzy díky tomu, že pily hodně, ale skutečně hodně vody. 

To může být rizikové z jiných důvodů, ale tady to byla jediná šance. "Čím více matka pije, tím více dítě močí," vysvětlila Lousie deníku Daily Mail. A právě jeho moč je jedním z hlavních zdrojů, z nichž se v plodovém obalu vytváří plodová voda. 

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

70 fotek porodů, které ukazují ženskou sílu: Něha, bolest, emoce a láska!

Narození dítěte patří k nejsilnějším životním okamžikům. Dokládají to i záběry z těchto momentů, které pořizují otcové miminek, porodní asistentky…celý článek

Lékaři rodičům vysvětlili, že pokud miminko přijde na svět před 24. týdnem, nemohou pro jeho záchranu udělat skoro nic. Nabídli jim jen hospitalizaci a čekáni na to, zda se porod rozběhne, což bylo hodně pravděpodobné. To ale Lousie s manželem odmítli, nechtěli jen pasivně čekat.

Dítě přišlo na svět v plodovém obalu • VIDEO: 

Lousie proto začala pít hodně vody. Denně kolem deseti litrů, aby se unikající plodová voda mohla neustále obnovovat. Coby prevenci infekce v děloze jedla brusinky a česnek, ale porodní asistentky i lékaři byli nadále skeptičtí. Výzkumy v tomto směru podle nich skoro neexistují, a tak nebylo jasné, jak to celé dopadne. 

A dopadlo to dobře, Lousie dokázala porod oddálit až na osmý měsíc, kdy císařským řezem porodila zdravého syna. 

Výtvarnice vtipně nakreslila 16 situací, které rodiče mimin a batolat znají až moc dobře

Výtvarnice vtipně nakreslila 16 situací, které rodiče mimin a batolat znají až moc dobře

Tohle nás hodně pobavilo. Holandská výtvarnice moc vtipně zachytila, jak se někdy cítí všichni rodiče světa, kteří se starají o nejmenší děti. Moc…celý článek

Sdílej na facebooku
Autor: red

Diskuse ke článku

.

Související články