Sociální sítě pro děti: jak s nimi pracovat a co s kyberšikanou? Poradí Mateřídouška | Supermámy

Sociální sítě pro děti: jak s nimi pracovat a co s kyberšikanou? Poradí Mateřídouška

Sociální sítě pro děti - aktuální téma lednové Mateřídoušky.
Foto: koláž Mateřídouška
Sdílej na facebooku
5. února  2019 
 11:56

Stále více dětí se stává obětmi kyberšikany. Promluvte si se svými potomky o tom, jak se mají na internetu chovat a co mají dělat, setkají-li se s nevhodným chováním na sociálních sítích. První, komu by se měly svěřit, jste vy, rodiče.

Pokud nevíte, jak s dětmi o bezpečnosti na iternetu mluvit, dobrým pomocníkem může být článek v aktuální Mateřídoušce, která je na stáncích do neděle 10. února. V něm se vaše děti dozví, jaké sociální sítě jsou určené přímo pro ně. Zatímco Instagram a Facebook je vhodný pro děti od třinácti let (Youtube.com dokonce od šestnácti let), existují i sociální sítě, které mohou využívat děti starší šesti let! Poradíme konkrétní aplikace!

Šikanující dítě je oběť, potřebuje pomoci, vysvětluje psycholog Radek Ptáček

Šikanující dítě je oběť, potřebuje pomoci, vysvětluje psycholog Radek Ptáček

"Děti – zvláště v kolektivech základních škol – se sociálním vztahům učí a dokážou být k sobě velmi podlé. Každý rodič, jehož dítě vstupuje do jakékoliv…celý článek

Důležití je se s dětmi bavit o tom, co na internetu podnikají, jaké informace o sobě podávají a kolik času na sociálních sítích tráví. Lednové číslo Mateřídoušky upozorňuje děti i na hrozbu kyberšikany. "Zesměňující videa nebo falešné profily ti můžou velice ublížit. Je třeba se začít ihned bránit," píše se v článku o sociálních sítích. Jak se nenechat zahnat do kouta? A na koho se v případě nouze obrátit? Přesně tomu se věnuje hlavní téma Mateřídoušky 1/2019.

Předplatné Mateřídoušky s dárkem objednejte na webu ikiosek.cz.

Každé druhé dítě se setkává s kyberšikanou! Školám chybí psychologové

Každé druhé dítě se setkává s kyberšikanou! Školám chybí psychologové

Jak podle vás vypadá šikana? Její projevy se mezi školáky a dospívajícími hodně změnily. Například? Čím dál častěji se odehrává na internetu. Oběti zažívají…celý článek

Věk 14 let, pohlaví ženské, diagnóza deprese. Příčina? Sociální sítě!

Věk 14 let, pohlaví ženské, diagnóza deprese. Příčina? Sociální sítě!

Nejnovější vědecká studie britské University College London přinesla šokující zjištění! U dospívajících dívek existuje až dvojnásobné riziko vzniku…celý článek

 

 

 

Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Prasák Babiš, mladé dělohy a výchova…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku