Co by měl dělat každý táta pro svou dceru? Na tohle nesmí zapomínat!

 • Foto: iStock
  Sdílej na facebooku
  2. června  2018 
   06:00

  Táta je pro dcery prvním hrdinou a mužským vzorem. Co v něm bude od malička vídat, to si s sebou ponese do dospělosti. Když bude otec k dcerám lhostejný a bude je neustále kritizovat, zřejmě budou jako dospělé trpět komplexy a nízkou sebedůvěrou. Co by měl tedy každý táta dělat pro svou dceru každý den? Tyhle věci by neměl opomíjet!

 • Buďte stále v její přítomnosti

  Autor: iStock

   

  Čas je neúprosný. Jeden den vidíte, že si hraje dcera s panenkami, ale zítra už půjde na své první rande. Nepropásněte žádný okamžik jejího života, protože z dívky vyroste žena velmi rychle. Buďte co nejvíc s ní, hrajte si s ní bez ohledu na to, že jste utahaní z práce. Lehněte si k ní do postele před spaním a čtěte jí pohádku, pomáhejte s domácími úkoly, jděte na procházku do parku a ujišťujte ji, že budete její přítel navždycky.

   

  Výchova dětí dříve a dnes: Co se změnilo a co zůstalo stejné?

  Výchova dětí dříve a dnes: Co se změnilo a co zůstalo stejné?

  Když se řekne výchova, obvykle se všichni pohádají, protože pohled na ni bývá často velmi odlišný. Pravdou je, že dnešní děti mají mnohem volnější…celý článek

 • Dávejte jí příležitost zkoušet nové věci

  Autor: iStock

   

  Aby bylo dětství vaší dcery skutečně nádherné, zábavné a plné lekcí, ujistěte se, že jí dáváte dostatek příležitostí. Choďte na vycházky, jděte na výstavu, do zoo, vezměte ji do auta a jeďte sami dva někam, kde jste ještě nebyli, dívejte se společně na filmy, běžte do knihkupectví a vybírejte spolu knížky, vařte, sportujte, až bude větší, vezměte ji na nějaký koncert. Užívejte si každou vteřinu a vytvoříte si nezapomenutelné vzpomínky.

 • Říkejte jí, že jí to sluší a že je chytrá

  Autor: iStock

   

  Dávejte najevo své dceři, že je hezká a chytrá, bude se tak skutečně cítit. Říkejte jí, že je krásná nejen v krásných šatech, ale i tehdy, když běhá v parku a je celá zablácená. Naučte ji, že krása je uvnitř a proniká na povrch. Veďte ji ke studiu, podporujte ji ve všem, co ji baví. Pomáhejte jí s úkoly, chvalte její úspěchy a snažte se ji nekritizovat, když jí něco nevyjde.

   

  Zakrýváte dítě v kočárku plenkou? Už to radši nikdy nedělejte!

  Zakrýváte dítě v kočárku plenkou? Už to radši nikdy nedělejte!

  Snažíte se své dítě v kočárku chránit před slunečními paprsky? Možná děláte víc škody než užitku. Pokud patříte mezi ty maminky, které občas přehodí…celý článek

 • Naučte ji nějaký sport

  Autor: iStock

   

  Říká se, že sport je jako život, to je důvod, proč byste ji měl nějaký naučit. Sport ji naučí bojovat, vyhrávat i prohrávat. Řekněte jí, že může zkusit jakýkoli druh sportu, který by ji bavil, bez ohledu na to, že jí to na začátku třeba nepůjde.

 • Vezměte ji za ruku a tančete s ní

  Autor: iStock

   

  Neznamená to, že byste měl se svou dcerou jen tancovat. To, že ji vezmete za ruku, není jen aktem okamžiku, ale dáváte jí tím najevo, že ji budete doprovázet tam, kam bude potřebovat. Tohle gesto je gestem jistoty, díky němuž vaše dcera pochopí, že bez ohledu na to, co se stane, s vámi může počítat.

   

  Jak vychovat sebevědomé dítě? Devět zaručených tipů, jak se vám to povede!

  Jak vychovat sebevědomé dítě? Devět zaručených tipů, jak se vám to povede!

  Jste to právě vy, kdo ovlivní, jak se vaše dítě naučí vnímat svět a sebe v něm. Vaším úkolem je dokázat, aby bylo odolné, nenechalo sebou manipulovat,…celý článek

 • Vždy jí dávejte plnou pozornost a důvěřujte jí

  Autor: iStock

   

  Když za vámi dcera přiběhne s nějakým problémem, nikdy jí neříkejte, že nemáte čas a že má jít za mámou. Musíte si najít čas, musíte ji vyslechnout, protože v tom okamžiku chce právě vás! Když to budete dělat, pochopí, že stojí za váš čas a že její názor berete vážně. Důvěřujte jí, buďte nejen její táta, ale taky důvěrník, pokud za vámi přijde. Za vaši důvěru se vám odmění zodpovědností a tím, že vás nikdy nezklame.

 • Berte roli otce vážně a dělejte to naplno

  Autor: iStock

  Otcové, kteří jsou skutečně přítomní, jsou velmi důležití. Už ve chvíli, kdy se vám dcera narodí, byste se měl zapojit do péče o ni. Navázání citového vztahu už v prenatálním období rozvíjí citový vztah s dcerou i do budoucna. Tento vztah je samozřejmý pro matky, ale i tátové mohou mnohé udělat. Tím, že budou naplno akceptovat svou roli.

   

  Proč je důležité mít tátu? Podívejte se na VIDEO:

  Proč je důležité mít tátu... • VIDEO: 

   

   

   

   

   

   

   

/
Autor: aši
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku