Děti, které cvičí, jsou zdravější a chytřejší

Proč děti potřebují pohyb?
VIDEO: Hanka Dvořáčková
Sdílej na facebooku
12. ledna  2016 
 06:00

Na kroužky cvičení pro kojence, batolata nebo předškoláky se můžete dívat trochu jako na něco navíc, bez čeho se dá obejít. Jenže to je chyba, protože mnoha dětem vyrůstajícím v dnešních rodinách pohyb skutečně chybí. A může to dokonce zpomalit jejich vývoj, tvrdí vědci. Cvičení pro děti proto doporučují. 

Čím dříve začne dítě cvičit a dostatečně se hýbat, tím zdravější a chytřejší bude. Tvrdí to alespoň vědci z University of Colorado v Boulderu. Závěry jejich studie přinesl odborný časopis Immunology and Cell Biology. 

Původně se přitom zabývali kondicí střevní mikroflóry, její zralostí a kvalitou osídlení prospěšnými mikroby a také jejím vlivem na celkové zdraví a imunitu. Zjistili přitom, že rozhoduje nejen kvalitní strava, ale i pohyb včetně cvičení – právě toho se přitom dnešním dětem mnohdy nedostává, protože už se zkrátka tolik nepohybujeme venku. 

...
Za pravdu jim dává i Kristýna Přibylová ze společnosti Monkey´s Gym zaměřené na dětské cvičení. "Dnešní děti ve velkém trpí problémy se zády či nohama právě kvůli tomu, že se moc nehýbou a ani to vlastně neumějí. A neumějí třeba ani padat, takže jim paradoxně hrozí více úrazů," říká. Samozřejmě ne každý dospělý se chce hýbat, ale právě pro takové rodiče a jejich děti existují lekce cvičení, ať už v Sokolu nebo moderních tělocvičnách. 

Kdo vyhrál? Nejlepší a nejhorší jména potomků celebrit

Kdo vyhrál? Nejlepší a nejhorší jména potomků celebrit

Slavní lidé mají někdy bláznivé nápady. Třeba pokud jde o jména potomků. Právě na ně se zaměřil web babycenter.com a vyhlásil na základě hlasování…celý článek

Autoři studie dokonce došli k tomu, že dostatek cvičení, třeba právě toho ve specializovaných kroužcích pro děti už od půl roku, může mít vliv nejen na zdraví a imunitu, ale v dobrém slova smyslu i na výkonnost mozku. Cvičení a cílený pohybový rozvoj vedený odborníky zlepšují koordinaci, a navíc mohou také snižovat riziko, že dítě během života postihnou deprese a úzkosti. 

Sdílej na facebooku
Autor: wall

Diskuse ke článku

.

Související články


Zobrazit domovskou stránku