Proměna pokojíčku: Místo skladiště holčičí pokoj pro indiánku

V příjemném dětském pokojíčku nemusí být mnoho barev ani nábytku. Naopak. Ale také by neměl vypadat jako holobyt.
Foto: Nové proměny bydlení
Sdílej na facebooku
22. července  2017 
 06:00

Takhle jednoduché a přitom efektní to někdy může být. Podívejte se, jak se proměnil pokojíček pro tříletou Anežku, když se jeho úpravy ujala designérka Andrea z redakce časopisu Nové proměny bydlení. Proměnila skladiště v holčičí pokoj, který je hezkou ukázkou, jak se vyhnout stylu barbie nebo přeplácanému cirkusu. 

 

Prostor Místnost v čtyřpokojovém bytě v pražském činžáku bývala původně kuchyně se spíží. Současní nájemníci v ní měli skladiště i pokoj pro hosty, kde byly skříň, matrace a krabice s věcmi.

Problém Do nájemního bytu nechtěla rodina příliš investovat. Designérka Andrea se musela zaměřit na levnější řešení. S Anežčinou maminkou nejvíc řešily koberec.

GALERIE PROMĚNY HOLČIČÍHO POKOJÍČKU

Řešení Stačilo si pomoci stavebními paletami a menšími kusy nábytku. Nebylo třeba hodně barev, hračky a knížky přinášejí barevnost samy o sobě. Ve výběru podlahové krytiny zvítězil vlněný koberec, krásně sladěný s dalšími doplňky. 

Design: Andrea Beranová, foto: Veronika Raffajová

Chcete vymyslet dětem nový pokojíček a nevíte, jak na to? Rozhodně se zeptejte i jich!
Nebojte se děti zapojit do rozhodování o tom, jak bude vypadat jejich pokojíček • VIDEO: 

Vyrobeno v spolupráci s časopisem Nové proměny bydlení

Sdílej na facebooku
Autor: wall

Diskuse ke článku

.

Související články

Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku