Holení nohou: Kdy by s tím vaše dcery měly začít?

 • Promluvte si o nejvhodnějším způsobu, jak se chloupků zbavit.
  Promluvte si o nejvhodnějším způsobu, jak se chloupků zbavit.
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  17. prosince  2019 
   06:00

  "Je mi 11 let a mám černé chloupky na nohou. Ostatní ve třídě se mi smějí. Mámy jsem se jednou zeptala, jestli bych se neměla začít holit, ale prej jsem na to ještě mladá. Stydím se s ní o tom mluvit. Co mám dělat? Mám se oholit tajně? Vaše čtenářka M." Ačkoliv holení nohou a podpaždí nepatří mezi nejzásadnější problémy ve výchově, mohou rodiče i dospívající hodně potrápit. Existuje vůbec správný čas, kdy to dceři povolit? A vůbec: mají to rodiče "povolovat"? Není to každého osobní věc?

 • Já začala taky ve dvaceti

  Holení žiletkou je nejpohodlnější
  Názory rodičů na problematiku holení se různí. "Já sama jsme si začala holit nohy ve dvaceti, tak proč by se měla dcera holit ve třinácti?" argumentují některé maminky. Nutno říct, že v tomto se doba mění. Pokud se díváme na fotky ještě i z raných devadesátých let, holilo se vskutku pomálu. Ať se nám to líbí nebo ne, trendy se mění. Argumentovat tím, kdy začali rodiče a že se jim děti také nesmály, v tomto případě neobstojí. Rozhodně ne jako argument pro naše dospívající děti.
 • Vždyť bude za pár let chlupatá

  ...
  "Dovolím jí to ve třinácti a bude vypadat ve dvaceti jako orangutan!" Tak za prvé: dovolíte jí to v šestnácti a bude vypadat jako orangutan ve třiadvaceti? A za druhé: chloupky nebudou růst kvůli holení více. To je jeden z poměrně rozšířených mýtů. Počet vlasových cibulek je celý život stejný, víc chloupků růst tedy rozhodně nebude. Pravda ale je, že první chloupky bývají jemnější než ty další.
 • Bude se muset holit teď už pořád

  ss
  To záleží na tom, jak se dcera bude cítit. Když jí samotné bude s oholenýma nohama lépe, bude se holit pravidelně. Nebo ji to nebude bavit natolik, že pár chloupků na nohou nakonec zvládne. Důležité je, abyste neshazovala její pocity. Když za vámi přijde s tím, že by si chtěla holit nohy, zkuste přijít na to, proč po tom vlastně touží. Chce se cítit dospělá? Chce být jako ostatní spolužačky? Opravdu má chloupky hodně vidět a připadá si ošklivá? Pochopitelně je to její tělo a ona má právo se rozhodnout. Určitě ale stojí za to si v klidu promluvit.
 • Najděte si čas

  ...

  Ačkoliv je to s dospívajícími těžké, zkuste si najít čas na klidný a důvěrný rozhovor. Promluvte si nejen o jejích důvodech, ale i o možnostech, které má. Jestli by volila žiletku, depilační pasty nebo strojky. Vše má své výhody i nevýhody – holení nebolí, ale chloupky dorostou rychleji než po poměrně bolestivé epilaci. I tyto informace vaší dceři pomohou k rozhodnutí, jestli už se na tento krok cítí, nebo ho ještě na čas odloží.

  Branky, body, kokoti: Speciální vydání, tentokrát s Alexandrem Hemalou!

  Branky, body, kokoti: Speciální vydání, tentokrát s Alexandrem Hemalou!

  Tereza je na dovolené, ale prasáci a kokoti bohužel ne. A tak je tu pro vás speciální vydání s fantastickým moderátorem, který vás provede světem patriarchátu…celý článek

  Co si o nás skutečně myslí osmileté děti? Přečtěte si pravdu

  Co si o nás skutečně myslí osmileté děti? Přečtěte si pravdu

  Osmiletí školáci jsou vlastně ještě dost malí, ne? Jenže oni si to nemyslí. My bychom jim ještě kupovali hračky, oni touží spíše po mobilech a tabletech.…celý článek

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku