Holení nohou: Kdy by s tím vaše dcery měly začít?

 • Holení nohou: Kdy by s tím vaše dcery měly začít?
  Promluvte si o nejvhodnějším způsobu, jak se chloupků zbavit.
  Foto: Shutterstock.com
  Sdílej na facebooku
  17. prosince  2019 
   06:00

  "Je mi 11 let a mám černé chloupky na nohou. Ostatní ve třídě se mi smějí. Mámy jsem se jednou zeptala, jestli bych se neměla začít holit, ale prej jsem na to ještě mladá. Stydím se s ní o tom mluvit. Co mám dělat? Mám se oholit tajně? Vaše čtenářka M." Ačkoliv holení nohou a podpaždí nepatří mezi nejzásadnější problémy ve výchově, mohou rodiče i dospívající hodně potrápit. Existuje vůbec správný čas, kdy to dceři povolit? A vůbec: mají to rodiče "povolovat"? Není to každého osobní věc?

 • Já začala taky ve dvaceti

  Holení žiletkou je nejpohodlnější
  Holení žiletkou je nejpohodlnější
  Autor: profimedia.cz
  Názory rodičů na problematiku holení se různí. "Já sama jsme si začala holit nohy ve dvaceti, tak proč by se měla dcera holit ve třinácti?" argumentují některé maminky. Nutno říct, že v tomto se doba mění. Pokud se díváme na fotky ještě i z raných devadesátých let, holilo se vskutku pomálu. Ať se nám to líbí nebo ne, trendy se mění. Argumentovat tím, kdy začali rodiče a že se jim děti také nesmály, v tomto případě neobstojí. Rozhodně ne jako argument pro naše dospívající děti.
 • Vždyť bude za pár let chlupatá

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com
  "Dovolím jí to ve třinácti a bude vypadat ve dvaceti jako orangutan!" Tak za prvé: dovolíte jí to v šestnácti a bude vypadat jako orangutan ve třiadvaceti? A za druhé: chloupky nebudou růst kvůli holení více. To je jeden z poměrně rozšířených mýtů. Počet vlasových cibulek je celý život stejný, víc chloupků růst tedy rozhodně nebude. Pravda ale je, že první chloupky bývají jemnější než ty další.
 • Bude se muset holit teď už pořád

  ss
  ss
  Autor: krasa.cz
  To záleží na tom, jak se dcera bude cítit. Když jí samotné bude s oholenýma nohama lépe, bude se holit pravidelně. Nebo ji to nebude bavit natolik, že pár chloupků na nohou nakonec zvládne. Důležité je, abyste neshazovala její pocity. Když za vámi přijde s tím, že by si chtěla holit nohy, zkuste přijít na to, proč po tom vlastně touží. Chce se cítit dospělá? Chce být jako ostatní spolužačky? Opravdu má chloupky hodně vidět a připadá si ošklivá? Pochopitelně je to její tělo a ona má právo se rozhodnout. Určitě ale stojí za to si v klidu promluvit.
 • Najděte si čas

  ...
  ...
  Autor: Shutterstock.com

  Ačkoliv je to s dospívajícími těžké, zkuste si najít čas na klidný a důvěrný rozhovor. Promluvte si nejen o jejích důvodech, ale i o možnostech, které má. Jestli by volila žiletku, depilační pasty nebo strojky. Vše má své výhody i nevýhody – holení nebolí, ale chloupky dorostou rychleji než po poměrně bolestivé epilaci. I tyto informace vaší dceři pomohou k rozhodnutí, jestli už se na tento krok cítí, nebo ho ještě na čas odloží.

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku