5 vět, které potřebuje každá dcera slyšet od svého táty

 • 5 vět, které potřebuje každá dcera slyšet od svého táty
  Ukažte dceři, že vás baví, když jste spolu
  Foto: Profimedia.cz
  Sdílej na facebooku
  17. října  2015 
   06:00

  Tatínek. První důležitý muž v životě dívky a také ten, který zásadně ovlivní její vztahy s dalšími muži. Otec jí ukáže mužský svět, mužské myšlení, otec zásadně ovlivní to, jak se bude tahle dívka v přítomnosti muže cítit. Jak vychovat šťastnou a sebevědomou dceru? Jaké věty by měla od svého táty slyšet každá dívka?

 • Mám tě rád

  otec a dcera
  Mám tě rád (takovou, jaká jsi). Ukažte dceři, jaké to je, být milována, a ujistěte ji, že je. Obzvlášť pro dospívající je tato potřeba stejně důležitá jako třeba dýchání. I když vám často dávají najevo, že "od táty se to nepočítá", věřte, že to moc dobře vnímají. Pak budou od svých partnerů očekávat to samé a s menší pravděpodobností začnou hledat lásku na špatných místech.
 • Jsi krásná

  otec a dcera
  Jsi krásná – to by mohla vaše dcera poslouchat v různých obměnách po celý den. Nejde o to, udělat z ní figurínu závislou na pohledu do zrcadla a hodnocení druhých. Ale občas jí řekněte, že tohle jí sluší. Mluvte o pozitivních věcech, ty negativní ("v tomhle ti lezou špeky", "to chceš jít v té rozdrbané mikině?", "nevypadáš v tom humpolácky?") si raději nechte pro sebe. Sebevědomí dospívajících je hodně zranitelné a nejvíce v životě jim záleží na mínění ostatních. Ukažte dcerám, že jsou krásné a že mají svou cenu, i když zrovna nejsou úplně stejné jako jejich spolužačky.
 • To zvládneš

  ...
  Dívky dokážou vyvinout poměrně značné úsilí a použít zvláštní vytrvalost k tomu, aby dosáhly svého cíle. Podpořte je. Neříkejte jim, že tento sport je spíš pro kluky, že nejsou moc studijní typ nebo že dělat celý život kadeřnici je stejně nebude bavit. Více jim věřte a méně jim raďte.
 • Jsem rád, když jsme spolu

  otec a dcera
  Každá dívka je od malička ráda, když ji otec také vezme s sebou na "chlapskou práci". Řezat dřevo, míchat maltu, na nákup do hobbymarketu. Později kamkoliv, třeba na společný sport. Udělejte si sem tam čas je pro sebe a povídejte si. Řekněte jí, jak je vám s ní dobře. Tohle my dcery slyšíme obzvlášť rády.
 • Vždycky tu pro tebe budu

  otec a dcera
  Možná nebudete tím, komu se dcera bude vždycky svěřovat se "svýma holčičíma věcma". Ale jsou to často otcové, za kterými pak dcery chodí, když mají fakt velký problém. Dávejte jí často najevo, že jste jí kdykoliv k dispozici. Jako rádce i jako pomocník. I když to vypadá, že to nepotřebuje, jednou přijde vaše chvíle. A pokud ne, můžete si gratulovat. Vaše dcera vyrostla a dokáže si poradit sama. Co víc si přát, ne?

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.
Video
Branky, body, kokoti: Za covid může sex! Prasák, pro kterého jsou…

Pomůžeme vám vybrat porodnici!

Těhotné ženy čeká jedno důležité rozhodnutí. Musí si vybrat porodnici, v níž přivedou svoje dítě na svět. Mezi zařízeními jsou velké rozdíly - některé se ani za posledních třicet let nijak moc nezměnily k lepšímu a stále používají rutinní škodlivé postupy, jiné nabízejí příjemné prostředí, individuální přístup, respektují porodní přání a jsou nakloněné alternativnějším metodám. Případně si tam třeba můžete přivést svoji porodní asistentku nebo dulu.

Která porodnice je nejlepší? Která nejvíce vyhoví vašim představám o tom, jakým způsobem chcete svého potomka přivést na svět? Jaké jsou přednost a zápory jednotlivých porodnických zařízení? Podívejte se na přehled všech porodnic na webu maminka.cz a přečtěte si, jak dopadly v hodnocení ostatních žen. Dozvíte se, které porodnice získaly nejvyšší počet bodů a které naopak úplně propadly, přečtete si zkušenosti rodiček a získáte spoustu informací, které vám pomohou zorientovat se v nabídce a vybrat si tu pravou.

Už máte jeden nebo dokonce víc porodů za sebou? Budeme rádi, když nám i vy napíšete svoje zkušenosti z porodnice a pomůžete tak dalším matkám, aby se rozhodly správně.

PORODNICE

Horoskopy


Zobrazit domovskou stránku