5 věcí, které příští rok určitě s rodinou vyzkoušejte!

 • Čas strávený spolu můžete obohatit novými zážitky
  Čas strávený spolu můžete obohatit novými zážitky
  Foto: Profimedia.cz
  Sdílej na facebooku
  30. prosince  2019 
   06:00

  Dáváte si předsevzetí, že zhubnete, budete trpělivější a méně chaotická, a tiše počítáte s tím, že pokud vám to vydrží do února, bude to úspěch? Máme pro vás tip: zkuste to letos jinak. Vyzkoušejte něco, co bude bavit vás a celou vaši rodinu. Možná vám to nepřinese o číslo menší kalhoty, zato však nevšední zážitky a dobré pocity. Co byste mohli jako rodina příští rok vyzkoušet?

 • Černá hodinka

  ...

  Pamatujete si ještě na večery, kdy vypadl proud? Takový black-out byl za dřívějšího režimu poměrně častý. Jako děti jsme ho milovali: nemusely se totiž psát úkoly, doma se svítilo svíčkami a s rodiči jsme si udělali černou hodinku. Obvykle jsme chtěli po tatínkovi, aby vyprávěl o náletech na Plzeň, kde na konci druhé světové války žil jako kluk. Potmě to totiž mělo jinačí grády! Později jsme milovali, když líčil povídky z hororové sbírky Tichá hrůza. Zkuste si někdy zahrát na Saturnina, vyhodit pojistky a poradit si bez elektřiny. Nemusíte nutit tetu Kateřinu vařit na ohništi, ale jeden večer o prázdninách může být milé dobrodružství.

  o dělají tatínkové pro své malé dcery • VIDEO: 

 • Zahrajte si hry

  ....
  Možná řešíte s dětmi, kolik hodin denně mohou hrát – míněno na počítači nebo na tabletu, nikoliv na hudební nástroj. Zkuste příští rok najít si stolní nebo jinou hru, která by vás bavila všechny. Může to být kroket, pétangue, kubb nebo jiná zahradní hra – nebo hra desková. Velký zastánce rodinného hraní je přední dětský psycholog Václav Mertin. "Někdy zapomínáme, že existují tradiční nebo nové hry, které se rozloží na stole, hází se při nich kostkou – a je zábava pro všechny členy. Sám mám děti velké, ale zahrál jsem si s vnučkou na klíně a s dalšími vnuky i s dcerou a zetěm hru Labyrint. Píšu to, protože jsme se dobře pobavili a docela dlouhou dobu tablety a mobily byly v klidu," uvedl nedávno v chatu pro Supermámy. "Existuje řada úžasných deskových her. Odvedou od PC a současně rozvíjejí množství kognitivních i sociálních dovedností. Zkuste to a dáte mi za pravdu."

  Miminko a jeho neobvyklá chůva! Jakmile začne plakat, utěšuje ho

  Miminko a jeho neobvyklá chůva! Jakmile začne plakat, utěšuje ho

  Pláč nejmenších dětí je hodně pronikavý a tak to má být – cílem je přinutit nejbližší okolí, aby je utěšilo a uspokojilo jejich potřeby. A nakonec…celý článek

 • Nechte je, ať vám ukážou svůj svět

  Máme pro vás skvělé tipy na výlety s rodinou, přáteli i partnerem.
  Byly vaše děti se školou na hezkém výletě? Chodí se školkou do lesa nebo do parku? Byly s babičkou na výletě, kde se jim líbilo, nebo na táboře, kde přistáli ufoni? Vydejte se tam jako rodina a nechte dítě, ať vás "provede". Ať vám ukáže, kde si hrálo s kamarády nebo s prarodiči, ať vypráví přímo na místě, co tam zažilo a co se mu líbilo. Takový výlet pro něj najednou získá úplně nový rozměr.
 • Splňte každému jeho přání

  Co takhle vyrazit do loutkového divadla?
  Touží vaše dítě po návštěvě IQ parku nebo fotbalového zápasu? Chcete konečně vylézt na Sněžku nebo vzít děti na balet? Můžete se na začátku roku domluvit, co by si každý člen rodiny přál s ostatními vyzkoušet, a v průběhu roku si svá přání postupně plnit. A při každém zážitku budete vědět, že ho děláte pro radost někomu, koho máte rádi.

  Miminko a jeho neobvyklá chůva! Jakmile začne plakat, utěšuje ho

  Miminko a jeho neobvyklá chůva! Jakmile začne plakat, utěšuje ho

  Pláč nejmenších dětí je hodně pronikavý a tak to má být – cílem je přinutit nejbližší okolí, aby je utěšilo a uspokojilo jejich potřeby. A nakonec…celý článek

 • Udělejte něco pro ostatní

  Přišla na adresu vašeho potomka nevyžádaná zásilka? Nemusíte ji platit ani vracet.
  Možná někdy koupíte na ulici květinu proti rakovině nebo bílou pastelku. Zkuste ale do pomoci potřebným zapojit i děti, úměrně jejich věku. Můžete se s nimi probrat hračkami, které už delší dobu leží bez povšimnutí v krabici, a věnovat je třeba do ordinace k lékaři. Nebo do charitativních obchodů, jako jsou Dobročinný obchod Cesty domů nebo Sue Ryder. Můžete donést jídlo zvířatům v útulcích – ovšem pozor, abyste si rovnou nějaké nepřinesli domů. Určitě najdete ve svém okolí organizaci, která je vám svou činností sympatická, a společně si s dětmi uvědomíte, že ne všichni mají takové štěstí jako vy.

  Na vlastní kůži: Jak přežít Vánoce v sešívané rodině

  Na vlastní kůži: Jak přežít Vánoce v sešívané rodině

  Znáte tenhle: „Moje děti a tvoje děti bijí naše děti.“? Přibývá rodin, pro které to není vtip. Říká se jim patchworkové, česky sešívané. Rodiče a děti…celý článek

  Jak vypadá porod: Fotografka nádherným způsobem zachytila příchod na svět

  Jak vypadá porod: Fotografka nádherným způsobem zachytila příchod na svět

  Každá žena, která má strach z porodu, by se měla podívat na fotky, jako jsou tyhle. Protože i když je z nich jasné, že jde o náročné okamžiky, v podání…celý článek

/
Autor: is
Sdílej na facebooku

Diskuse ke článku

.

Zobrazit domovskou stránku